Підрив Каховської ГЕС спричинив гуманітарну катастрофу в окупованій і затопленій Олешківській громаді на Херсонщині

Дата: 08 Червня 2023
A+ A- Підписатися

Після підриву росіянами Каховської ГЕС на території окупованої й затопленої Олешківської громади на Херсонщині утворилася гуманітарна катастрофа: місцевим жителям потрібні вода, харчі, люди досі сидять на дахах, виникла проблема з тілами померлих, оскільки кладовище затоплене, а в морзі немає електропостачання.

Про це пише Укрінформ із посиланням на інтерв’ю з керівницею Олешківської МВА Тетяною Гасаненко.

Люди чекають на евакуацію на підтопленій Херсонщині. Джерело: соцмережі

У місцевій лікарні знайшли прихисток три сотні мешканців громади, з них три десятки – з переохолодженням, сказала вона. Частина людей залишилася безпосередньо на подвір’ї закладу, бо там сухо, а місця для розміщення всередині вже не було.

Водночас, за інформацією посадовиці, окупаційна влада не пустила людей у приміщення гімназії, школи №2 та Будинок культури, де на той час було сухо.

За словами Гасаненко, є проблеми з тілами померлих. Оскільки кладовище затоплене, ховати людей доведеться, ймовірно, на ділянках будь-якої форми власності в центрі міста, щоб потім робити перепоховання, сказала вона.

Щодо кількості жертв затоплення, то голова Олешківської МВА зазначила, що казати про статистику рано, оскільки є багато інформації про загиблих, зокрема, в соцмережах, але вона не підтверджена офіційно.

Гасаненко зазначила, що станом на ранок 8 червня окупанти евакуацію населення не проводили, а самі російські військові сиділи “на поверхах”, займали будинки й квартири, де підтоплення немає.

Водночас Олешківський міський голова Євген Рищук повідомив, що є інформація, що вода в громаді після першої ночі 8 червня перестала прибувати, на ранок була тенденція відходу, пише Укрінформ.

Він також підтвердив проблеми з моргом: немає електроенергії, затоплене кладовище. До того ж морг у громаді маленький, розрахований лише на три тіла.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що внаслідок підриву окупантами Каховської ГЕС під водою опинилося 600 квадратних кілометрів Херсонської області, з них 32% – правобережжя та 68% – лівий берег; середнє підтоплення становить 5,61 метра.

Каховську ГЕС російські війська підірвали вранці 6 червня, вона не підлягає відновленню. Після цього рівень води в селах та містах почав швидко підвищуватися, через загрозу затоплення на правому березі Дніпра почали евакуацію населення.

Українські посадовці кажуть про “найбільшу техногенну катастрофу в Європі за десятиліття”, а західні партнери України висловлюють обурення, називаючи підрив воєнним злочином.

Контакти для евакуації та допомоги можна знайти тут.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter