Під завалами однієї з багатоповерхівок у Маріуполі знайшли майже дві сотні загиблих

Дата: 24 Травня 2022
A+ A- Підписатися

Під час розбору завалів однієї з багатоповерхівок у Маріуполі виявили тіла близько двох сотень загиблих. 

Про це розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко

Тіло загиблої людини на вулиці Маріуполя. Фото: Brendan Hoffman / Getty Images

Йдеться про один з будинків на проспекті Миру. За словами посадовця, тіла мають високий ступінь розкладання, а тому місцеві, залучені до робіт, відмовилися збирати та упаковувати їх. Через це російські рятувальники, яких завезли до Маріуполя, просто покинули територію. 

“Тіла залишилися на місці, через частково розібрані завали сморід чутно майже у всьому кварталі”, – описує ситуацію Андрющенко. 

Радник міського голови каже, що нині в Маріуполі процес перепоховання тіл з дворів багатоповерхівок фактично зупинено. Сталося це через початок роботи в місті так званої “державної корпорації “Ритуал” з Донецька.

Поховати загиблих можна й безплатно, однак для цього рідним треба відстояти чергу, привезти тіло до імпровізованого “моргу” біля торговельного центру “Метро”, а потім на камеру розповісти, що людину вбили українські військові. 

“Через такі умови в імпровізованому моргу на вулиці складено в пакетах велику кількість трупів. Місто перетворилося на суцільне кладовище”, – говорить Андрющенко. 

Тіла загиблих, складені і пакетах, біля імпровізованого моргу і Маріуполі. Фото: телеграм-канал Петра Андрющенко

Влада Маріуполя вже неодноразово казала, що через життя в сирих підвалах, антисанітарію та хаотичні поховання маріупольцям загрожує епідемічна катастрофа. Мер міста Вадим Бойченко прогнозує, що літні дощі вимиють до моря, річок та джерел питної води небезпечні сполуки, що утворилися від розкладення тіл.

Нині в місті лишилося близько 100 тисяч жителів. 

Нагадаємо, що, за словами міської влади, кількість людей, загиблих у Маріуполі, може бути набагато більшою за офіційну статистику. Раніше посадовці говорили про щонайменше 20 тисяч жертв. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: