Переселенці голодують під посольством США у Києві через порушення їхніх прав

Дата: 17 Жовтня 2017
A+ A- Підписатися

Переселенці оголосили акцію протесту із голодуванням біля посольства США в Києві. Вони вимагають, щоб посольство перевірило, куди витрачені кошти, які надійшли зі США до України для допомоги переселенцям та постраждалим в результаті збройного конфлікту на Сході України.

Про це повідомляє Громадське радіо.

Протестувальники кажуть, що місце для акції обрали символічне. Йдеться, зокрема, не тільки про гроші надані Держдепартаментом, а й взагалі про гроші, надані в рамках міжнародної підтримки (ЄС, Японія).

Також учасники протесту хочуть привернути увагу до порушення законодавства, яке забезпечує права переселенців. Зокрема, серед присутніх були жителі гуртожитку на вулиці Кустанайській в Києві.

“Є закон про захист прав переселенців, в який внесли пункт 9.1. В цьому пункті написано, що адміністрація гуртожитку (будь-якого — в Києві, в Луцьку) має встановити лічильники на світло, на воду, на газ — на всі комунальні послуги, які вони поставляють, і відповідно до показників лічильників ми маємо платити не як підприємства, а як жителі міста”, — пояснив представник Луганської правозахисної групи Сергій Стулов.

Він зазначив, що зараз жителі гуртожитку на Кустанайській, сплачують за комунальні послуги за тарифом для підприємств. Крім того, вони сплачують туристичний збір.

“Я плачу туристичний збір. Який я турист? Я три роки живу в цьому гуртожитку і з мене беруть туристичний збір”, — розповів Сергій Стулов.

В ефірі Громадського радіо 14 жовтня Стулов розповів, що їхня організація вже неодноразово зверталась до уряду України, до Міністерства з питань тимчасово окупованих територій, до Міністерства юстиції, до Міністерства соціальної політики з вимогами про те, щоб для місць компактного поселення були розроблені чіткі механізми і правила, яким чином має відбуватися взаємодія між адміністрацією таких місць, переселенцями і державою.  

Тому що стаття 9 закону України “Про забезпечення прав внутрішньо переміщеніх осіб” надає гарантії переселенцям, тим особам, які належать до пенсіонерів, багатодітних, інвалідам на безкоштовне проживання з оплатою тільки вартості житлових послуг.

“Після того, як ми вичерпали весь ресурс звернень до Кабінету Міністрів, де пообіцяли, але не створили робочу групу для вирішення питань по місцях компактного поселення, ми прийшли до висновку, що уряд зараз, користуючись ситуацією, отримує гроші від міжнародних донорів, в тому числі від США і ЄС на вирішення питань по переселенцям, а куди йдуть ці гроші, незрозуміло. Тому ми йдемо до посольства США з вимогою промоніторити, куди пішли кошти, які виділялися на реформи, на вирішення проблем людей, які постраждали внаслідок збройного конфлікту”, – зазначив Стулов.

Раніше Стулов також повідомив Громадському радіо, що шестеро з восьми переселенців, які збираються голодувати під посольством США, мають серйозні захворювання. Він зазначив, що всі ці люди —  жителі гуртожитку на Кустанайській в Києві.

“Я озвучу свою хворобу. У мене діабет другого типу. Тобто, якщо я чотири години не поїм, то все… Хто знає, що таке цукровий діабет, ті знають”, —  сказав Стулов.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: