Папа Римський назвав сурогатне материнство “підлою практикою” та закликав заборонити його
Папа Римський Франциск розкритикував технологію сурогатного материнства, назвавши її “підлою практикою”, а також закликав заборонити у всьому світі.
Його слова цитує Vatican News.
Заяву Франциск зробив під час звернення до дипломатичного корпусу, акредитованого у Ватикані.
У промові він зачепив теми воєн, міграції, порушення гуманітарного права у світі, втім зачепив і інші, наприклад поширення “гендерної теорії”. Останню Франциск схарактеризував як “дуже небезпечну, бо вона стирає відмінності в претензії зробити всіх рівними”.
Щодо сурогатного материнства, то Франциск вважає, що воно “засноване на експлуатації ситуації матеріальної потреби матері”, а також наголосив, що “дитина завжди є подарунком і ніколи не об’єктом договору”.
Франциск закликав заборонити сурогатне материнство “на універсальному рівні” та сказав, що на Заході “наполегливо поширюється культура смерті, яка в ім’я фальшивої побожності відкидає дітей, людей похилого віку та хворих”.
В Україні сурогатне материнство не заборонено законом. Повнолітні жінка або чоловік мають право за медичними показаннями на проведення щодо них лікувальних програм допоміжних репродуктивних технологій згідно з порядком та умовами, встановленими законодавством.
Ба більше, сурогатне материнство, відповідно до наказу МОЗ від 2013 року, є одною з допоміжних репродуктивних технологій, що дозволяє подружжю стати біологічними батьками за наявності вроджених або ж набутих недуг, які спричиняють безпліддя. Право на батьківство або материнство є одним з особистих немайнових прав подружжя, закріплених у Сімейному кодексі України в статтях 49 та 50.
Нагадаємо, торік розслідування незалежної комісії в Португалії виявило, що католицькі священники за 70 років розбестили там майже 5 тисяч дітей.
В Іспанії, де схожа комісія також проводила розслідування, налічили понад 200 тисяч дітей, які зазнали сексуального насильства з боку католицьких священників за 83 роки. У Франції розслідування виявило щонайменше 10 тисяч жертв.