Окупанти таки дозволили Полозову представляти інтереси Мустафи Джемілєва в Криму

Дата: 29 Квітня 2020
A+ A- Підписатися

Слідчий комітет Росії в тимчасово окупованому Криму дозволив адвокатові Миколі Полозову бути офіційним захисником лідера кримських татар Мустафи Джемілєва.

Про це “Крим.Реалії” розповів сам захисник.

“Що стосується справи Мустафи Джемілєва, то слідчий затвердив моє клопотання про допуск до справи. Відповідно, з цього моменту я офіційно представляю Мустафу Джемілєва і є його захисником у цій справі”, – сказав Полозов.

За його словами, документи про це надійшли йому 28 квітня.

“Управління Слідкому Росії” в Криму 13 квітня висунуло лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву звинувачення за трьома статтями російського кримінального кодексу. За словами адвоката Миколи Полозова, проти Джемілєва зараз використовують матеріали української справи його сина Хайсера.

Джемілєв повідомив, що має намір домагатися розширення західних санкцій проти тих, хто переслідує його в Росії та анексованому нею Криму.

На думку Полозова, справу проти Рефата Чубарова і справу проти Мустафи Джемілєва потрібно розглядати в загальному контексті.

Як відомо, 23 березня Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу проти Рефата Чубарова за “організацію масових безладів” у Сімферополі 26 лютого 2014 року та звинуватив у “масових заворушеннях і публічних закликах до вчинення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Росії”

Лідери кримськотатарського народу пов’язують порушені справи з акцією “Світ – проти насильства та окупації. Марш гідності”. Акція має на меті “сприяння міжнародним організаціям, включно з ООНОБСЄЄСРадою Європи та іншими, в реалізації іміджу ухвалених рішень на підтримку суверенітету, незалежності, єдності й територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах”.

Вони розцінюють такі дії Москви як сигнал усім, хто в будь-якій формі протистояв, протистоїть і протистоятиме російській агресії та боротиметься за відновлення територіальної цілісності України, включно з Кримом.

13 квітня Слідчий комітет РФ відхилив клопотання адвоката Миколи Полозова про участь як захисника в кримінальній справі проти лідера Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова.

У Представництві президента в АРК назвали політичним переслідуванням російську кримінальну справу проти Мустафи Джемілєва.

Після анексії Криму Росією на початку 2014 року лідерам кримських татар Рефату Чубарову, Мустафі Джемілєву російська влада заборонила в’їзд на півострів на п’ять років.

20 січня 2016 року кримський адвокат Джеміль Темішев повідомив про заочний арешт Мустафи Джемілєва за рішенням так званого “Київського районного суду в Сімферополі”. Цю інформацію пізніше підтвердила колишня російський прокурор Криму Наталя Поклонська.

За інформацією Темішева, російські органи звинувачують Джемілєва в незаконному перетині адмінкордону з Кримом 3 травня 2014 року в Армянську. Російське слідство посилається на те, що Джемілєву вже був заборонений російською владою в’їзд на територію півострова.

У МЗС України засудили заочний арешт Мустафи Джемілєва російським судом.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: