Окупанти не пускають до бранців Кремля Джеляла і братів Ахтемових захисників – рідні

Дата: 08 Серпня 2023
A+ A- Підписатися

Після ухвалення вироку російським судом першому заступнику голови Меджлісу Наріману Джелялу та активістам братам Асану й Азізу Ахтемовим до них не пускають захисників.

Про це написала дружина Нарімана Джеляла на своїй фейсбук-сторінці.

За її словами, після ухвалення рішення апеляційною інстанцією окупанти почали перешкоджати захисникам уже в понеділок у допуску до Нарімана Джеляла та братів Азіза та Асана Ахтемових. У СІЗО мотивували це тим, що вирок уже оголошено і захисники нібито не можуть здійснювати допомогу.

“Ми маємо на руках ухвалу суду першої інстанції про визнання нас як захисників поряд з адвокатами без обмеження термінів, але нас незаконно не допускають до них”, – написала Джелялова.

Вона також додала, що досі їм не надали бодай якийсь правовий документ, який доводить, що вони після стадії апеляції не мають права здійснювати захист інтересів своїх чоловіків на інших стадіях кримінального судочинства.

“Очевидно було, що є настанова, але апелювати нам правовими методами нічим. Тому що таких аргументів немає! Під час приймання один зі співробітників, розуміючи свою неправоту, сказав, що вони завжди так чинили й усі виконували цю вимогу, а те, що ми юридично грамотно підготовлені та “розумні”, не дозволяє їм порушити цей усталений устрій і дозволити їм допустити нас. Аргумент просто залізний, чи не так?” – написала дружина бранця Кремля.

Також Джелялова розповіла, як проходило саме “апеляційне судове засідання”. Захист подав 25 апеляційних скарг разом з доповненнями та близько десятка клопотань.

За її словами, у матеріалах звинувачення була величезна кількість порушень, що підтверджує сфабрикований характер справи щодо Нарімана Джеляла та братів Ахтемових.

“Наприклад, понятий Йожиков, який проходив лише в нашій справі близько семи разів (що вже є порушенням), брав участь в інших справах також і є співробітником ФСБ; підпис засекреченого свідка Данилова в матеріалах справи підроблено (у різних документах різні підписи одного й того самого свідка)”, – навела приклади Джелялова.

Крім того, вона вказала, що факт застосування тортур щодо Джеляла та Ахтемових, підтверджений свідченнями свідків звинувачення, не був узятий до уваги.

Читайте також: Як адвокати-зрадники в Криму досі діють за українськими свідоцтвами, а Національна асоціація адвокатів на це не реагує

Нагадаємо, незаконна апеляційна інстанція в тимчасово окупованому Росією українському Криму посилила вирок першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялу та братам Асану та Азізу Ахтемовим. Він залишив без змін терміни позбавлення волі, але посилив покарання, зобов’язавши утримувати засуджених перші три роки відбування покарання у в’язниці, а наступні – в колонії суворого режиму.

Як відомо, що 3 та 4 вересня 2021 року співробітники незаконного “управління ФСБ” в Криму провели п’ять обшуків на півострові, після яких затримали й повезли в невідомому напрямку п’ятьох кримських татар: Ельдара Одаманова, Азіза Ахтемова, Нарімана Джеляла, Шевкета Усеїнова та Асана Ахтемова. Родичі та адвокати затриманих подали заяви до різних де-факто правоохоронних органів, однак жоден з них тоді не повідомив про місце перебування зниклих.

Увечері 4 вересня 2021 року стало відомо, що всі затримані перебували в будівлі “ФСБ”. Згодом з’явилась інформація, що до Асана та Азіза Ахтемових застосовували тортури.

Російські силовики звинуватили Асана й Азіза Ахтемових та Нарімана Джеляла в порушені ст. 281 (“диверсія”), ст. 222.1 (“незаконні придбання, передання, збут, зберігання, перевезення або носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв”) та ст. 226.1 (“контрабанда вибухових пристроїв”) КК РФ. Усі звинувачення мають формулювання “злочин, скоєний організованою групою осіб”.

За версією ФСБ, 23 серпня 2021 року обвинувачені навмисне встановили на газопровід у селі Перевальне Сімферопольського району вибуховий пристрій, пошкодивши його. Це нібито призвело до того, що газопостачання в селі було перерване, що позначилося на роботі соціальних установ та завдало збитків у розмірі 105 тисяч рублів.

7 вересня 2021 року ФСБ оприлюднила заяву, у якій звинуватила затриманих у диверсії на замовлення Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України та Меджлісу. Російські ЗМІ також поширили відео ФСБ з нібито “зізнаннями” заарештованих у Сімферополі 6 вересня кримчан Азіза й Асана Ахтемових. ГУР Міноборони України відкинуло обвинувачення ФСБ щодо начебто причетності відомства до пошкодження газопроводу в Перевальному.

Представництво президента України в Автономній Республіці Крим переконане, що цю кримінальну справу Росія ініціювала через участь Нарімана Джеляла в тогорічному саміті Кримської платформи

Як відомо, 20 липня в “суді” Наріман Джелял дав розгорнуті свідчення та докладно розповів про своє затримання: тримання в підвалі, психологічний тиск і погрози. Окупаційні силовики ще тоді, у вересні 2021 року, відверто йому сказали, що справжньою причиною затримання є участь заступника голови Меджлісу в саміті Кримської платформи. 

Відомство нагадало, що Джелял був єдиним представником кримськотатарського народу, який живе в тимчасово окупованому Росією Криму та відкрито взяв участь у цьому саміті в Києві.

Оголошення вироку Наріману Джелялу та братам Ахтемовим призначено на 21 вересня, 10:00. Незаконна “прокуратура” в Криму запросила 15 років колонії для Джеляла та братів Ахтемових. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter