Незаконний “Верховний суд Криму” залишив вирок політв’язню Івану Яцкіну в силі

Дата: 16 Вересня 2021
A+ A- Підписатися

Самопроголошена “колегія третього апеляційного суду” у складі незаконного “Верховного суду Криму” не підтримала апеляційну скаргу політв’язня Івана Яцкіна. Раніше “суд” першої інстанції засудив громадянина України за статтею про державну зраду до одинадцяти років позбавлення волі.

Про це повідомляє видання “Кимський процес”.

Іван Яцкін

Засідання і оголошення рішення пройшло в закритому режимі.

За його підсумками адвокат Микола Полозов заявив, що апеляційна інстанція залишила вирок без змін. Також він зазначив, що планує підготувати касаційну скаргу на це рішення для того, щоб пройти всі інстанції для подачі позову до Європейського суду з прав людини.

Нагадаємо, уродженця села Войкове Первомайського району Криму Івана Яцкіна затримали 16 жовтня 2019 року. Відомо, що громадянин України займав активну й відверту проукраїнську позицію.

Російське слідство звинувачує чоловіка в тому, що, перебуваючи в Сімферополі з 14 лютого до 30 березня 2016 року, він за завданням СБУ спілкувався зі своїми знайомими з-поміж правоохоронців, “збираючи персональні дані співробітників оперативно-пошукового бюро МВС у Республіці Крим”. А перебуваючи з квітня до липня 2016 року на території України, “через інтернет та під час особистих зустрічей зі співробітниками СБУ” передав їм ці дані, що становлять державну таємницю.

Полозов розповідав, що після арешту Яцкіна перевозили з Криму до Москви. За його словами, російські силовики чинили на кримчанина “сильний психологічний тиск”.

На запит “Крим.Реалії” в СБУ повідомили, що Іван Яцкін не співпрацював зі Службою безпеки України.

Правозахисники просять небайдужих громадян писати політв’язням листи. Це можна зробити онлайн через проєкт громадського об’єднання “Кримська солідарність”. Ви також можете підписати петицію Prisoners Voice та поширити цю новину. 

Російський правозахисний центр “Меморіал” визнав чоловіка політв’язнем.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter