Наступний саміт “Кримська платформа” відбудеться наприкінці серпня

Дата: 25 Липня 2022
A+ A- Підписатися

Україна проведе черговий саміт “Кримська платформа” наприкінці серпня онлайн.

Про це повідомила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар у коментарі “Крим.Реалії“.

Вона зазначила, що саміт “Кримська платформа” планується провести за дорученням президента 23 серпня.

“Президент України поставив чітке завдання перед Міністерством закордонних справ України організувати саміт. Ми його готуємо. Саміт буде проведений онлайн”, – повідомила вона.

Вона також повідомила, що докладнішу інформацію про саміт та інші заходи в межах Кримської платформи МЗС озвучить пізніше.

Нагадаємо, 23 серпня 2021 року відбувся установчий саміт “Кримська платформа” за участю представників 46 країн та міжнародних організацій, на якому підписали фінальну декларацію про невизнання протиправної тимчасової окупації Росією Кримського півострова. До цієї декларації в майбутньому зможуть приєднатися держави, представники яких не приїхали 23 серпня до Києва.
 
Кримська платформа охоплює рівні глав держав, парламенту, Кабміну та експертів. Україна сподівається на широку міжнародну координацію та активність у п’яти пріоритетних сферах: політика невизнання, безпека, ефективність санкцій, захист прав людини, подолання негативного впливу тимчасової окупації Криму на економіку і довкілля.
 
6 серпня в Києві відбувся установчий форум Експертної мережі Кримської платформи, яка має об’єднати українські та міжнародні зусилля в аналітиці наслідків окупації Криму задля деокупації півострова.
 
Під час форуму відбулися сім тематичних груп, де учасники презентували напрацювання бачення планів роботи. Групи стосуються сфер безпеки, політики невизнання окупації, прав людини та міжнародного гуманітарного правасанкційекономікиекології, культурної спадщини Криму, гуманітарної політики та відновлення прав корінних народів. Відомо, що в Києві постійно працюватиме офіс Експертної мережі Кримської платформи. 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: