Найбільше випадків сексуального насильства, вчиненого військовими РФ, зафіксували на Київщині, Сумщині та Чернігівщині

Дата: 31 Липня 2022
A+ A- Підписатися

Станом на кінець липня працівники поліції розслідують 21 кримінальну справу щодо вчинення військовими РФ сексуальних злочинів на території України. Найбільше фактів сексуального насильства зафіксували на Київщині, Сумщині, Чернігівщині.

Про це розповіла заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко під час телемарафону.

Фото: portal.lviv.ua

“Це тема є дуже латентною, бо люди, які пережили сексуальне насильство в умовах окупації, зазвичай не хочуть про це говорити, ми ні в якому разі не маємо їх до цього примушувати. Діяльність Нацполіції направлена на те, щоб максимально зафіксувати, розслідувати і надати комплексну допомогу людям, які постраждали від цих злочинів”, – повідомила вона.

За словами заступниці міністра внутрішніх справ, окремо справами сексуального насильства займаються Офіс генпрокурора та Служба безпеки України.

Павліченко розповіла, що на початку повномасштабної війни в Україні створили мобільні поліцейські групи для виявлення фактів сексуального насильства. Ці групи працюють на деокупованих територіях.

Також заступниця міністра нагадала, що українці, які вимушено переїхали за кордон або в інші області, стають вразливими через торговців людьми.

В особливій небезпеці перебувають люди, які шукають роботу.

Найбільш поширеними видами торгівлі людьми є трудова та сексуальна експлуатація, однак також відомі випадки торгівлі дітьми та органами людей.

“Якщо така ситуація з’явилась, то потрібно звертатись до поліції. За кордоном це можна зробити за номером 112, або ж звернутись до українського консульства. Українська поліція співпрацює з колегами тих країн, де найбільше перебуває українців, вже було відкрито 12 кримінальних справ через торгівлю людьми”, – розповіла Павліченко.

Нагадаємо, від початку 2022 року українські правоохоронці зафіксували 77 випадків торгівлі людьми. Серед них – 28 випадків трудової експлуатації та 26 фактів сексуальної експлуатації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: