На голову суду, що чинив тиск, поскаржилися до комісії суддів

Дата: 12 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Юрист Роман Маселко надіслав скаргу до Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) стосовно голови Апеляційного суду Черкаської області Володимира Бабенка. У своїй заяві Маселко наголосив, що поведінка голови суду є сигналом усім іншим суддям, які наважаться заявляти про тиск на них. 

Про це юрист написав на своїй facebook-сторінці.

Роман Маселко переконаний, що своїми заявами на брифінгу 30 березня голова суду Володимир Бабенко підриває авторитет та довіру до суду.  

“Бабенко В.М. всіляко намагався пов’язати звинувачення про тиск з його боку з наближенням виборів голови суду. При цьому він надавав явно недостовірну інформацію, зокрема стосовно того, що Бондаренко С.І. зробив свої заяви лише безпосередньо перед виборами. Однак це не відповідає дійсності. Бондаренко С.І. подав відповідну заяву до Ради суддів загальних судів ще у жовтні 2014 року, а заяву у прокуратуру – у листопаді 2014 року. Окрім того, Бондаренко С.І. жодного разу не брав участі у виборах голови і заявив про відсутність такого бажання”, – пише юрист у своїй скарзі.

Нагадаємо, на брифінгу голова суду Бабенко поставив під сумнів психічне здоров’я “незручного судді” Сергія Бондаренка, додавши, що буде піднімати перед законодавчою владою питання про періодичне обов’язкове визначення психічного стану суддів.

“Цим Бабенко В. М. не лише образив конкретного суддю, але фактично зробив висновок про те, що в судовій владі працюють психічно хворі люди, чим поставив під сумнів авторитет суду та правосудність ухвалених судових рішень”, – вважає Роман Маселко.

Юрист звернув увагу на твердження Володимира Бабенка, що Вищий спеціалізований суд скасував 83% рішень саме судді Сергія Бондаренка, які переглядалися у Вищому спеціалізованому суді. Хоча рішення Апеляційного суду приймаються колегіально.

“Для мене така заява є взагалі одкровенням. До цього я був переконаний, що в апеляційному суді рішення приймаються колегіально шляхом голосування. Існує таємниця нарадчої кімнати. Тому неможливо встановити, який суддя як голосував за прийняття конкретного рішення. А зі слів голови Апеляційного суду Черкаської області випливає, що можна чітко зрозуміти, чиїм є рішення у колегії суддів”, – дивується юрист.

Роман Маселко переконаний, що Володимир Бабенко використав своє службове становище у власних інтересах і показав, що його інтереси є вищими, ніж інтереси суду: “Таким чином голова апеляційного суду Черкаської області Бабенко В.М., виступаючи як офіційна особа, голова суду і суддя, допустив цілий ряд висловлювань, які ставлять під великий сумнів чесність, незалежність, неупередженість та справедливість суду. Він повністю заперечив колегіальність винесення рішень, а також залежність притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів від їх позиції на виборах голови.   Бабенко В.М. використав своє службове становище у власних інтересах і показав, що його інтереси є вищими, ніж інтереси суду. Його коментарі явно виходять за межі порядності і несумісні з вимогами щодо етики поведінки судді, чим порушено п.п.1, 2, 3, 10, 11, 13, 17, 20 Кодексу суддівської етики. При цьому усі його заяви були голослівними і не підтверджені документами”.

Маселко підкреслює, що поведінка голови суду є сигналом усім іншим суддям, які наважаться заявляти про тиск на них. 

“Тепер усі судді розуміють, що у такому випадку їх зроблять неадекватними, психічно хворими, кляузниками, а їхні заяви про тиск не будуть мати жодного ефекту. Все це засвідчує про неготовність суду до реформ та жахливо підриває і до того дуже низький авторитет нашого правосуддя”, – переконаний юрист.

Роман Маселко вважає, що було б добре, якби небайдужі громадяни надсилали скарги до ВККС. Зразок такої скарги можна завантажити тут

Нагадаємо, суддя Апеляційного суду Черкаської області Сергій Бондаренко заявив, що голова цього суду Володимир Бабенко вимагав від нього прийняття неправосудного рішення у справі за позовом підприємства Дмитра Фірташа до вчительки Оксани Яшан про виселення її із службового приміщення. А коли Бондаренко відмовився, зазнав систематичного тиску.

Так, у судді Бондаренка перевели помічника, не призначали нового, не реєстрували доповідні та заяви, і спонукали до порушення законодавства, аби учасники судових процесів скаржились на суддю до Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС). Бондаренкові підпалили машину, також біля його квартирою на нього чатували невідомі.

Окрім того, встановлено, що під час виконання головою суду Володимиром Бабенком своїх обов’язків відбулось відчуження приміщення Апеляційного суду для побудови житлового будинку, що фактично призвело до збитків платників податків.

7 квітня судді апеляційного суду Черкаської області знову обрали головою суду Володимира Бабенка. Для цього їм знадобилось провести три засідання. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: