Українці назвали найважливіші для них телеграм-канали: результати опитування
Українці назвали найважливіші для них телеграм-канали, де вони беруть інформацію та шукають новини, серед десятків найчастіше згадуваних – “Труха Україна”, Zelenskiy Official та місцеві ресурси (без конкретної назви).
Про це свідчать результати опитування громадської думки, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) на замовлення Українського інституту медіа та комунікації (УІМК).
Респондентів попросили самостійно назвати до п’яти найважливіших для них телеграм-каналів, на які вони підписані. В результаті отримали такий рейтинг:
- “Труха Україна”
- Місцеві або локальні телеграм-канали (без конкретної назви)
- “Новини України | Війна”
- Zelenskiy Official
- ТСН.Новини / ТСН.ua
- “Україна Online”
- “Україна 24/7”
- “Лачен пише”
- “Україна 24”
- “Україна NOW”
Джерело: jta.com.ua
Виконавча директорка УІМК Діана Дуцик зазначила, що 10 каналів, які найчастіше називали під час опитування респонденти, відрізняються від 10 найпопулярніших каналів у рейтингу TGStat, які інститут включив у дослідження “Як функціонують та завойовують аудиторію неінституціоналізовані новинні телеграм-канали українського сегмента”. Там список має такий вигляд:
- “Труха”
- “Украина Сейчас”
- “Украина Online”
- “Инсайдер UA”
- “Реальная Война”
- “Всевидящее ОКО”
- “Телеграмна служба новин”
- Top News
- “Боже, яке кончене!”
- Ukraine NOW
Загалом респонденти назвали 704 телеграм-канали, серед яких здебільшого місцеві чи локальні. Респонденти також часто називали канали центральних чи місцевих органів влади. Це означає, що таке джерело комунікації для них важливе, уточнила Діана Дуцик.
Водночас респонденти називали багато персоналізованих каналів, як-от “Лачен пише”, “Бутусов плюс”, ГОНЧАРЕНКО, STERNENKO, PravdaGerashchenko, канали голови Офісу президента Андрія Єрмака, мера Львова Андрія Садового, мера Дніпра Бориса Філатова, голови Миколаївської ОДА Віталя Кіма, журналістів Віталія Портнікова та Дмитра Чекалкіна, військового експерта Олега Жданова, волонтера та телеведучого Сергія Притули та інших.
У загальному переліку багато згадок медійних телеграм-каналів, зокрема 24 канал, 5 канал, “BBC NEWS Україна”, Gazeta.ua, Hromadske, InformNapalm, Liga.net, “Дзеркало тижня”, “Бабель”, “Голос України”, “Голос Америки”, “Кореспондент”, “Лівий берег”, “Накипіло. Харків”, “Новинарня”, “Радіо Свобода”, Суспільне (регіональні канали), “Телебачення Торонто”, Телеканал Прямий, “Українська правда”, Укрінформ, “Факти. ICTV”, білоруський канал NEXTA, російська “Медуза”.
Варто виділити, що звучали прізвища та канали проросійського спрямування, уточнила виконавча директорка УІМК. Зокрема – журналістки з колишнього каналу Віктора Медведчука Діани Панченко (у січні 2023 року СБУ повідомила їй про підозру за підтримку російської агресії), російського воєнного злочинця Ігоря Стрєлкова, пропагандиста Анатолія Шарія, а також підсанкційного медіа “Страна.ua”.
Дослідження “Як функціонують та завойовують аудиторію неінституціоналізовані новинні телеграм-канали українського сегмента” провів Український інститут медіа та комунікації в партнерстві з DW Akademie за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).
Опитування проводив Київський міжнародний інститут соціології з 21 листопада до 29 грудня 2022 року включно методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера. Опитано 2005 респондентів.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що після початку повномасштабного вторгнення Росії аудиторія українських інтернет-користувачів стрімко перемістилася в телеграм: читати тут новини почали 63,3% українців, тоді як до 24 лютого 2022 року таких було 35,9%.
Нагадаємо, що Центр прав людини ZMINA публікує у своєму телеграм-каналі ексклюзивні репортажі, новини зі сфери прав людини, інструкції, дослідження, аналітику, корисні посилання тощо.