На наступні сім років для адаптації Миколаївщини до кліматичних змін потрібно витратити понад 150 мільйонів євро
Згідно з кліматичною стратегією Миколаївської області, на наступні сім років для адаптації регіону до кліматичних змін потрібно понад 150 мільйонів євро.
Про це розповіли в Міндовкіллі.
“Регіональні кліматичні стратегії є першими кроками до глобальної мети. Сподіваюсь, що такі стратегії невдовзі будуть розроблені для кожної області”, – каже заступниця міністра захисту довкілля Вікторія Киреєва.
Україна, за розрахунками екологів, потрапила до регіонів планети, де зміна клімату відчувається найгостріше, а Миколаївщина переживає ці зміни чи не найгірше через посухи та загальне зростання максимальної температури.
Експерти розробили 172 заходи для області, на реалізацію яких і потрібно понад 150 мільйонів євро. Серед найперспективніших називають рослинництво, рекреацію, подорожі та туризм.
Миколаївські посадовці не вперше кажуть, що туризм є одним з напрямів, які потребують розвитку в регіоні. Кілька років тому голова тамтешньої ОДА Віталій Кім, презентуючи можливості регіону в цій сфері, втрапив у сексистський сандал. Посадовець вважає, що краса місцевих жінок є однією з переваг області, а всім туристам треба пропонувати “мінімальний джентльменський набір”.
Нагадаємо, що в уряді планують створити до 4,2 мільйона “зелених робочих місць”, компенсуючи втрати від війни.
Україна входить до десятка країн з найвищими показниками смертності від хвороб, які провокує забруднене довкілля.
Через російську агресію українська екологія зазнала збитків на кілька трильйонів гривень. Кореспондентка ZMINA з’ясовувала в Гаазі, як можна домогтися відповідальності за підрив, наприклад, Каховської ГЕС у міжнародних судах.