Через російську агресію українська екологія зазнала збитків на кілька трильйонів гривень

Дата: 05 Березня 2023
A+ A- Підписатися
Від початку повномасштабної війни росіяни завдали збитків українській екології на два трильйони гривень. Такі цифри наводять у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України. Там почали фіксувати та обраховувати збитки екології, завдані РФ, за новою методологією, яка включає сім напрямків.
 
Про це повідомляє “Укрінформ” із посиланням на виступ міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця під час міжнародної конференції United for Jusrice у Львові.
 
Ілюстраційне зображення. Фото: твіттер-акаунт Олега Ніколенка

“Ми напрацювали нову методологію спільно з нашою екологічною інспекцією та використовуємо сім видів методологій і вже обрахували два трильйони гривень завданих збитків. Це забруднення землі, повітря, води, спалені ліси, знищені природні ресурси. Наша головна мета – показати усім ці показники, щоб їх побачили в Європі та світі. Щоб всі зрозуміли, яка ціна цієї шкоди довкіллю і як відновити цю шкоду, завдану Україні”, заявив Стрілець.

Міністр наголосив, що найбільше в Україні зараз страждає ліс, і держава зазнає колосальних втрат. Через російську агресію пошкоджено майже три мільйони гектарів лісу. Це майже третина залісненої території України. Майже 500 тисяч гектарів перебувають під тимчасовою окупацією або в зоні воєнних дій.

У міністерстві вже зафіксували тисячі справ щодо смертей дельфінів на узбережжях України, Болгарії та Туреччини, які спричинені наявністю морських мін і використанням військових кораблів, які росіяни розмістили в Чорному та Азовському морях.

“Ці цифри – це лише частинка злочинів, скоєних Російською Федерацією. Після того, як ми повернемо наші території до кордонів 1991 року, нам доведеться проробити колосальну працю, щоб прорахувати збитки та відновити завдану шкоду. Поки що ми старанно фіксуємо злочини росіян проти українського довкілля та інформуємо увесь світ про них. Бо маємо виконати своє завдання і вимагати репарацій від Росії за збитки, які вона завдала”, підсумував міністр.

Крім того, за словами Стрільця, після російського вторгнення Україна зіткнулася з постійним ядерним терором. Чорнобильська АЕС опинилася під окупацією, що завдало збитків на 3,2 млрд гривень.

Він додав, що також викликають занепокоєння дії росіян на Каховському водосховищі. Адже його осушення може призвести до непередбачуваних наслідків, коли мільйони українців лишаться без питної води, а Запорізька АЕС не зможе отримувати воду для охолодження своїх реакторів, наголосив міністр.

Нагадаємо, раніше Стрілець повідомляв, що в Україні десять національних парків, вісім заповідників і два біосферних заповідники зараз перебувають під російською окупацією. Під загрозою знищення 600 видів фауни і 750 видів флори.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter