На Мальті уряд відмовився пом’якшувати законодавство щодо абортів
На Мальті уряд відмовився від версії законопроєкту щодо абортів, який дозволяв процедуру, коли життя або здоров’я жінки знаходяться під загрозою. Робити аборт можна буде лише в разі, коли є загроза безпосередньо життю жінки.
Про це повідомляє Reuters.
Мальта є єдиною країною в Європейському Союзі, яка має повну заборону на аборти. Початковий варіант законопроєкту восени 2022 року викликав протести. Противники абортів заявляли, що визначення того, що є ризиком для здоровʼя, у законопроєкті було “занадто широким”.
Президент країни Джордж Велла відмовився підписувати законопроєкт у тому вигляді, у якому його ухвалив уряд. Велла неодноразово публічно закликав переглянути текст законопроєкту.
Кріс Фірн, міністр охорони здоровʼя, заявив, що до законопроєкту вносяться поправки, згідно з якими робити аборт можна лише в разі, коли безпосередньо життя матері перебуває під загрозою, а інших методів лікування, окрім переривання вагітності, більше не існує.
Відповідно до закону процедура аборту має бути узгоджена з трьома лікарями й може відбуватися лише в ліцензованій клініці.
На Мальті аборти залишатимуться незаконними за всіх інших обставин, включаючи зґвалтування, інцест і серйозні аномалії розвитку плода. Очікується, що парламент ухвалить доопрацьований законопроєкт найближчими тижнями.
Наразі лікарів на Мальті можуть засудити до чотирьох років позбавлення волі, якщо вони зроблять аборт з метою врятувати життя жінки.
Нагадаємо, на початку червня на Мальті суд висунув звинувачення жінці, яка зробила медикаментозний аборт у домашніх умовах.
Раніше ZMINA повідомляла, що у листопаді минулого року парламент Мальти почав обговорювати законопроєкт, який дозволить переривати вагітність, якщо життя або здоров’я жінки знаходяться під серйозною загрозою.