На Київщині внаслідок ракетної атаки росіян загинуло п’ятеро людей
На Київщині, у місті Вишгород, внаслідок влучання ворожої ракети в чотириповерховий житловий будинок загинуло п’ятеро людей, понад 20 – зазнали поранень.
Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону сказав заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко, пише Укрінформ.
“Хотілося б додати по прильоту ракети на Київщині у місті Вишгород. Ракета прилетіла у багатоквартирний будинок. Ситуація на зараз: п’ятеро загиблих, понад 20 поранених. Зараз ще ДСНС працює там на об’єкті, але вже можемо підтвердити інформацію про п’ятьох загиблих”, – сказав урядовець.
Він уточнив, що жителів пошкодженого ракетою будинку розселяють у готелі, де вони зможуть перебувати стільки, скільки буде потрібно.
Також, за інформацією очільника Київської ОВА Олексія Кулеби, у Чабанах на Київщині внаслідок атаки росіян є один потерпілий та зруйновано приватну оселю.
У Глевасі одна людина постраждала, в Українці – троє. Усі вони перебувають під наглядом медиків.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що в Києві 23 листопада внаслідок масованого ракетного обстрілу росіян загинуло троє людей, серед яких – 17-річна дівчина, поранення отримали 11 людей.
Загалом цього дня російські військові обстріляли ракетами 16 об’єктів інфраструктури України, внаслідок атаки загинули люди. Багато населених пунктів України лишилася без електро- та водопостачання.
На Рівненській, Південноукраїнській та Хмельницькій АЕС через зниження частоти в енергосистемі спрацював аварійний захист; усі енергоблоки автоматично вимкнулися.
Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення, катування або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: no@humanrights.org.ua.