На деокупованій Харківщині двоє чоловіків підірвалися на вибуховому предметі
“Сьогодні в с. Яремівка Ізюмського району двоє чоловіків, 71 та 29 років, знайшли вибухонебезпечний предмет та намагалися розібрати його на власному подвір’ї. Цей предмет здетонував. Обоє дістали поранення та зараз госпіталізовані”, – йдеться у повідомленні.
За словами очільника Харківської ОВА, один із потерпілих перебуває у тяжкому стані.
Синєгубов наголосив, що в області залишається високою мінна небезпека. Зокрема, напередодні 62-річний житель села Довгеньке Ізюмського району на своєму подвір’ї підірвався на міні-“пелюстці”. Чоловіка госпіталізували.
Голова Харківської ОВА додав, що як тільки дозволять погодні умови, сапери будуть збільшувати темпи розмінування. Наразі вони можуть розмінувати близько 250 000 гектарів сільськогосподарської землі.
Нагадаємо, 17 березня на Херсонщині, Чернігівщині та Харківщині троє цивільних підірвалися на мінах. Всі вони дістали поранення, але залишилися живі.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і по платні психологічні консультації.