Міжнародний майданчик з деокупації Криму буде без Росії – МЗС України

Дата: 17 Липня 2020
A+ A- Підписатися

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба не бачить Росію у створенні міжнародного майданчика з питання деокупації Криму.

Про це він розповів в інтерв’ю виданню “Сегодня”.

Дмитро Кулеба

Міністр вважає, що у 2014 році “зробили помилку”, не створивши стабільний майданчик і формат щодо кримського питання. Саме тому, вважає Кулеба, зараз працювати над цим українській владі важче.

“Ми повинні бути чесними перед собою і відразу сказати, що Росія в цей формат не ввійде. Ми повинні створити платформу, яка виконуватиме три функції. Перша – допомагати нам тримати питання Криму серед пріоритетів міжнародного порядку денного. Друга дозволить координувати зусилля максимальної кількості учасників, забезпечувати політику невизнання Криму і санкційну політику щодо Росії у зв’язку з цим. Третя: там повинен бути дуже важливий сегмент – це захист прав людини на окупованому півострові”, – пояснив глава МЗС.

Нагадаємо, у лютому 2014 року в Криму з’явилися озброєні люди у формі без розпізнавальних знаків. Вони захопили будівлю Верховної Ради Криму, сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об’єкти та блокували дії українських військ. Росія спочатку відмовлялася офіційно визнавати їх своїми військовослужбовцями, та згодом президент країни Володимир Путін заявив, що це були російські військові.
 
16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу “референдум” про статус півострова. За його результатами РФ долучила півострів до свого складу. УкраїнаЄвропейський Союз та США не визнали результатів голосування на “референдумі”.
 
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними, засудивши дії Росії. 2014 року Генеральна Асамблея ООН у своїй резолюції №68/262 закликала всі держави, міжнародні організації та спеціальні установи “не визнавати жодних змін статусу автономії в Україні та м. Севастополя на підставі “референдуму” й утриматися від будь-яких дій або поведінки, що можуть бути інтерпретовані як визнання будь-якої зміни статусу”.
 
Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія не визнає своїх зобов’язань з міжнародного гуманітарного права відповідно до свого статусу країни-окупанта. Вона також заперечує анексію півострова та називає це “відновленням історичної справедливості”.
 
Український парламент офіційно оголосив датою початку тимчасової окупації Криму Росією 20 лютого 2014 року.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter