Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна
Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна.
Про це повідомили на сайті суду.
Ордер видали за підозрою у незаконній депортації дітей з окупованих територій України до Росії.
У тому, що Путін несе особисту відповідальність, у суду є “розумні підстави”.
Такий же ордер видали на ім’я російської уповноваженої з прав дитини при Путіні Марії Львової-Бєлової. Вона незаконно всиновила викрадену з України дитину та не приховує цього, дякуючи Путіну.
Судді кажуть, що більшість дій за зафіксованою схемою депортацій Росія здійснювала в контексті агресії, що почалась ще у 2014 році.
“Як я заявляв у травні минулого року в Бучі, Україна є місцем злочину, яке охоплює складний і широкий спектр передбачуваних міжнародних злочинів. Ми без вагань подаватимемо подальші заяви про ордери на арешт, коли цього вимагатимуть докази”, – сказав прокурор Карім Ханн.
До видавання ордерів, за словами Хана, підштовхнули розповіді тих, хто піклувався про викрадених дітей, і їхні страхи щодо того, що з ними сталося. Їх прокурор чув під час поїздок Україною.
“Ми не можемо дозволити, щоб з дітьми поводилися так, ніби вони були здобиччю війни”, – наголосив він.
Офіс генерального прокурора передав до МКС понад 40 томів матеріалів про незаконну депортацію дітей з України.
Керівництво Росії, коментуючи новини про ордери, вкотре повторило, що не визнає юрисдикції суду. Окремо Львова-Бєлова, коментуючи свій ордер, заявила: “Здорово, що міжнародна спільнота оцінила роботу з допомоги дітям нашої країни”.
У Міжнародному кримінальному суді раніше казали про наміри відкрити дві справи про воєнні злочини, пов’язані з російським вторгненням в Україну. Одна з них мала стосуватись викрадення дітей, а друга – навмисних ударів РФ по об’єктах цивільної інфраструктури. Комісія ООН, уповноважена Радою з прав людини, вважає, що ці атаки можуть бути злочином проти людяності.
Нагадаємо, що більшість українців підтримують членство України в Міжнародному кримінальному суді, статут якого вже 9 років парламент не може ратифікувати.