Місце перебування політв’язня Олега Приходька досі невідоме – Денісова

Дата: 27 Липня 2021
A+ A- Підписатися

Наразі досі невідоме місце перебування незаконно засудженого українського політв’язня, кримчанина Олега Приходька. Офіційного підтвердження, де саме на території РФ утримується громадянин України, немає з початку червня.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на своїй фейсбук-сторінці

Олег Приходько

Український Омбудсман звернулася до своєї російської колеги Тетяни Москалькової та директора Федеральної служби виконання покарань Росії Олександра Калашникова з вимогою підтвердити місце перебування Приходька, надати інформацію про стан його здоров’я й забезпечити його медичною та правовою допомогою.

Крім того, вона закликала представників міжнародної спільноти продовжувати політичний і санкційний тиск на РФ, щоб зупинити переслідування та судилища і звільнити всіх незаконно засуджених громадян України.

Нагадаємо, Олег Приходько проживав у місті Саки в Криму, де працював ковалем і різьбярем по металу. Чоловік не приховував своєї проукраїнської позиції і публічно засуджував приєднання Криму до Росії у 2014 році.

До нього почали навідуватися дільничні, пропонуючи зняти український прапор з будинку. Олег Приходько грубо припиняв такі візити.

Із 2016 року його почали викликати на численні допити в ФСБ, де, за словами нині засудженого, з ним проводили безглузді й абсурдні бесіди на тему патріотизму і націоналізму. Один раз його оштрафували в адміністративній справі за вилучення в нього вдома нацистських атрибутів та символіки, які він нібито розповсюджував.

9 жовтня 2019 року силовики посадили Олега Приходька в машину і протримали всю ніч у будівлі ФСБ, після чого повезли на обшук у його гараж, де знайшли вибухівку. Приходько заарештували й висунули звинувачення в підготуванні до терористичного акту і незаконному виготовленні вибухових речовин. Пізніше російські силовики додали обвинувачення в “незаконному придбанні, переданні, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин” і плануванні вибуху в будівлі генерального консульства Росії у Львові.

Як відомо 3 березня 2021 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону незаконно засудив Олега Приходька до п’яти років колонії суворого режиму та сплати штрафу у 110 тисяч рублів за начебто “незаконне виготовлення вибухових речовин, спробу скоєння терористичного акту, а також підготовку до підпалу генконсульства РФ у Львові влітку 2019 року”.

17 травня 2021 року Військовий апеляційний суд м. Власіха Московської області відхилив апеляційну скаргу Олега Приходька на незаконне попереднє рішення суду першої інстанції за відсутності будь-яких достовірних доказів провини українця.

За попередньою інформацією, Олега Приходька етаповано для відбування незаконного покарання до російського міста Володимир. Останнє відоме місце утримання нашого співгромадянина – “ФКУ СИЗО-1 УФСИН России по Ростовской области”.

Раніше низка правозахисних організацій висунула Росії вимогу негайного звільнити політв’язня Приходька, припинити переслідування інших активістів та громадських журналістів в окупованому Криму. 

Правозахисники також закликали ООН, ОБСЄ, Раду Європи сприяти забезпеченню роботи в Криму незалежної моніторингової місії щодо ситуації з дотриманням прав людини, зокрема свободи слова і вираження поглядів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: