Мінсоц: із 2014 року жителі ОРДЛО не отримали 90 мільярдів гривень пенсій

Дата: 29 Червня 2021
A+ A- Підписатися

Із 2014 року жителі непідконтрольних українському уряду територій Донецької та Луганської областей не отримали щонайменше 90 мільярдів гривень пенсій.

Про це розповіла міністерка соціальної політики Марина Лазебна в інтерв’ю “Радіо Свобода”. 

За словами Лазебної, до 2014 року в Донецькій і Луганській областях налічували 1 мільйон 278 тисяч пенсіонерів. 

“Розрахункова сума пенсійних виплат за період із серпня 2014 року по жовтень 2020-го складає майже 90 мільярдів… Це ті гроші. Якби нічого не сталося, ми людям виплачували б пенсії. Але ж ми не знаємо, чи ті люди живі, де вони, хто вони. От це те, що я казала, що було до війни 1 мільйон 278 тисяч пенсіонерів в Донецькій і в Луганській областях. Але ми знаємо й іншу цифру, втрати надходжень до Пенсійного фонду внаслідок окупації окремих районів Донецької і Луганської областей також за період із серпня 2014 року по травень 2021 року. Це 141 мільярд гривень. Це втрати держави. І людські, і економічні”, – розповіла міністерка. 

На запитання про категорію людей, які раніше отримували пенсію, а тепер перестали, тому що не можуть доїхати, Лазебна відповіла, що такої кількості немає.

Нещодавно Пенсійний фонд підготував проєкт урядової постанови про Порядок виплати внутрішньо переміщеним особам пенсій, які не виплатили за період до місяця їхнього відновлення. Річ у тім, що за період 2015–2016 років борг за пенсійними виплатами сягнув 10,5 мільярда гривень, адже виплати припиняли близько 400 тисячам пенсіонерів. Пенсіонери могли не отримувати грошей місяць, а інколи, як розповідала Омбудсман Людмила Денісова, і навіть рік.

Нагадаємо, що лише минулого року Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини отримав близько чотирьох тисяч скарг українців, які потерпіли від збройного конфлікту, а більшість цих скарг стосувалася саме пенсійного забезпечення. 

Згідно із законодавством, для того, щоб отримувати пенсії, мешканці ТОТ вимушені реєструватися як ВПО, хоча насправді ними не є. Отже, вони щомісяця перетинають лінію розмежування для того, щоб отримати виплати, – з основної маси людей, які проходять через контрольно-пропускні пункти, пенсіонери становлять близько 60%. Деякі з них помирають у чергах

За оцінкою ООН, літні люди в Україні становлять близько 25% населення, а дві третини з них – жінки. Проте виявляється, що виплати для жінок у середньому на 30% нижчі, ніж для чоловіків.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter