Мінсоцполітики гальмує перевірку Мінфіном підозрілих соцвиплат – ЗМІ

Дата: 11 Липня 2016
A+ A- Підписатися

Міністерство соціальної політики ігнорує рекомендації Міністерства фінансів стосовно підозрілих соцвиплат, знайдених під час верифікації.

Як пише DT.UA, з півмільйона рекомендацій про порушення виплат, які були розіслані Міністерством фінансів під час верифікації соцвиплат, відповідь отримано лише у 4 тисячах випадків.

“На 514 тисяч розісланих рекомендацій про порушення виплат відповідь отримано тільки щодо 3 858. Знову ж таки, ключовий у цій історії Мінсоц, без бажання якого механізм верифікації ніколи не запрацює повною мірою. З 340 тисяч рекомендацій відомство відповіло по 3 854 виплатах. 3 800 з яких — опрацював Пенсійний фонд, і тільки 54 — саме міністерство. Тобто на 514 тисяч рекомендацій Мінфіну — менше ніж відсоток відповідей. Хіба не тема для нового засідання “Кабміну реформ”?”, – зауважує видання.

Перевірку проходять на сьогоднішній день 22 мільйони виплат. Виплати за загубленими й анульованими паспортами (80 306), закритими неіснуючими ідентифікаційними кодами, а також кодами померлих (124 541). Усього 200 тисяч порушень за підробленими документами станом на червень. Що становить майже 40% від усіх виявлених нині зловживань (усього 514 тисяч). 

У структурі цих 514 тисяч неправомочних виплат: житлових субсидій — 52%, виплат ВПЛ — 26, пенсій — 12, виплат з безробіття — 8%.

ЗМІ зазначає, що Мінфін так і не отримало доступу до всіх державних баз даних та реєстрів, необхідних відомству для верифікації отримувачів соціальних виплат. Серед таких реєстрів — реєстр цивільних станів, реєстр транспортних засобів, реєстр виборців, реєстр перевірки власників паспортів.

У статті також йдеться, що на сьогоднішній день Мінфін під час верифікації одержувачів соцвиплат за критерієм перетину кордонів перевірило тільки 155 тисяч переселенців з 1 мільйона 700 тисяч.

З 150 тисяч перевірених — 98 тисяч взагалі ніколи не перетинали лінію розмежування. Лише 57 тисяч — перетинали, частина з них, 1 тисяча, з порушенням 60-денного терміну. 

Раніше повідомлялось, що понад сім тисяч переселенців попросило Мінсоцполітики відновити соцвиплати.

Напередодні Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська різко розкритикувалаМінсоцполітики через постанову №365. Вона наголосила, що постанова звужує права переселенців та містить дискримінаційні норми.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: