Мінрегіон: Понад половину перевірених будинків для літніх перебувають поза полем зору держави
З 538 перевірених пансіонатів для літніх людей інформація щодо 335 відсутня в реєстрі надавачів соціальних послуг.
Про це повідомило у фейсбуку Міністерство розвитку громад та територій.
Станом на 2 лютого експерти міністерства перевірили 1205 соціальних об’єктів, серед яких будинки для осіб похилого віку, будинки-інтернати для осіб з інвалідністю, центри для алко- та наркозалежних.
“У десятках з них виявлено порушення в реєстраційних документах та дотриманні протипожежних норм”, – розповіли в міністерстві.
Перевірку соціальних об’єктів в Україні розпочали після трагедії в Харкові, де в приватному будинку для літніх унаслідок пожежі загинули 15 людей.
“Перед нами стоїть два завдання: виявлення точної кількості соціальних закладів, які працюють нелегально, і після усунення всіх можливих порушень виведення їх максимальної кількості в легальну площину та розробка законодавства, яке фактично буде регулювати роботу сфери надання соціальних послуг. Тільки так можна покласти кінець функціонуванню соціальних “об’єктів-невидимок”, а отже і унеможливити подібні харківській трагедії”, – зазначив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.
Результати перевірки в міністерстві пообіцяли показати наприкінці лютого.
Нагадаємо, що пожежу в приватному будинку для літніх людей у Харкові кваліфікують як порушення вимог пожежної безпеки. Правоохоронці вже затримали та готують підозри щодо чотирьох осіб, причетних до організації діяльності закладу, дані про який не містились у жодному реєстрі. Наразі суд арештував орендаря і керівницю закладу.
Це не перша подібна трагедія в Україні. У травні 2016 року на Київщині в приватному пансіонаті для літніх “Родной очаг” загинуло 17 людей. Він також працював нелегально.
Після трагедії президент Володимир Зеленський підписав указ, яким зобов’язав об’єднати усіх надавачів соціальних послуг у застосунку “Дія”.
На думку експертів, щоб уникнути трагедій, подібних до тієї, яка сталася в харківському приватному будинку для літніх, потрібно запровадити обов’язкове ліцензування діяльності геріатричних пансіонатів та реабілітаційних центрів.
Раніше ZMINA докладно розповідала про те, в якому стані перебуває сфера надання соціальних послуг в Україні та що з нею можна зробити.