Міноборони презентувало оновлену літню жіночу форму та подякувало активісткам за розголос проблеми
Для українських військовослужбовиць розробили та презентували оновлену літню польову форму.
Про це розповіли у Міноборони.
Нині у лавах ЗСУ, як звітують посадовці, близько 42 тисяч військовослужбовиць, близько п’яти тисяч з яких перебувають на передовій.
Кількість жінок в українській армії збільшувалась поступово останніми роками, однак проблему форми для них у міністерстві не вирішували, допоки активістки не привернули увагу суспільства до проблеми. Заступник міністра оборони Денис Шарапов подякував їм за це, а також подякував відповідальним фахівцям оборонного відомства та виробникам за роботу.
“Зручна військова форма одягу – це одна із важливих складових, адже наші захисниці носять її щодня”, – підсумував Шарапов.
У літню жіночу форму внесли такі зміни:
- додали куліску на кітелі для регулювання зайвого об’єму тканини на спині;
- вкоротили кітель та розрізи по боках для зручності нахилів та присідань;
- додали еластичну стрічку під колінами для зменшення ширини штанини;
- завищили лінію талії в штанах з “тунельним” поясом для того, аби можна було змінити об’єм талії, наприклад, вагітним на ранніх строках.
До початку повномасштабного вторгнення Росії в ЗСУ проходили службу понад 32 тисячі жінок – тобто становили сьому частину складу армії. Втім, досі вони стикаються з дискримінацією, зокрема й щодо одягу.
Влітку 2021 року військовослужбовиць хотіли відправити крокувати на параді до Дня незалежності на підборах. Військові самі звертали увагу, що ціль будь-якого параду – демонстрація спроможності армії, однак солдатка на підборах є абсолютно небоєздатною. Після розголосу ці плани скасували, тож військові крокували не на підборах.
Детальніше про те, з якими проблемами стикаються українки в армії, а також, як їх можна розв’язати, читайте за посиланням.
Нагадаємо, що торік колишня вчителька історії з Житомирщини Любов Плаксюк стала першою військовою, яка очолила артилерійський підрозділ ЗСУ.