Міністр оборони Пакистану назвав жінок “сміттям” і “недоїдками”

Дата: 03 Серпня 2023
A+ A- Підписатися

Минулого тижня міністр оборони Пакистану Хаваджа Асіф під час виступу в парламенті назвав політикинь опозиційної партії Pakistan Tehreek-e-Insaaf (PTI) “сміттям і недоїдками” очільника партії Імрана Хана. Ці твердження спровокували жорстку критику з боку колег-парламентарів Асіфа та ЗМІ. 

Про це повідомляє BBC. 

Фото: Associated Press

Парламентарі з PTI й інших партій обурилися через висловлювання Асіфа. Деякі ЗМІ також засудили коментарі міністра щодо жінок. Зокрема, найбільша англомовна газета країни “Dawn” опублікувала редакційну статтю, у якій заявила: “Хаваджа Асіф, наш беззахисний міністр оборони, потребує навчання з питань гендерної рівності”.

Після хвилі обурення, Асіф заявив, що його коментарі “вирвали з контексту” і що “називання когось “сміттям” і “недоїдками” не залежить від статі”. За свої слова міністр так і не перепросив.

Міністр оборони не вперше подібним чином висловлюється щодо жінок. На попередньому спільному засіданні він назвав колишню федеральну міністерку Ширін Мазарі “тракторним візком”, натякаючи таким чином на її вагу.

Попри це соціологиня Ніда Кірмані вважає, що ця подія свідчить про зміни у суспільстві.

“Кілька років тому не було б такого обурення, і від нього не вимагали б відповіді чи пояснення. Нещодавня реакція на сексистські коментарі Хаваджі Асіфа стала кульмінацією тривалої та завзятої боротьби борців за права жінок”, – зазначила вона.

За її словами, соціальні мережі змінили правила гри, надавши жінкам можливість висловитись.

Це не перший випадок, коли представники законодавчих органів дозволяють собі мізогінні висловлювання. Пакистанська мусульманська ліга й PTI часто робили сексистські й мізогінні зауваження політикиням з опозиційних партій.

Зокрема, у квітні політик Набіль Габол з Пакистанської народної партії, говорячи в подкасті про політичні компроміси, сказав: “В англійській мові є вислів, що коли зґвалтування неминуче, ви можете насолоджуватися ним”. Після того, як його слова розкритикували, він перепросив. 

До сексизму також удаються пакистанські письменники, спортсмени, судді тощо. Членкиня провінційної асамблеї Шарміла Фарукі сказала місцевим медіа, що “чоловіки мають ліцензію на сексизм”.

Нагадаємо, що наприкінці лютого невідомі озброєні люди відкрили вогонь по Марвії Малік, коли вона поверталася з аптеки додому в районі Лахорського гарнізону в місті Лахор. Телеведуча розповіла поліції, що раніше отримувала анонімні телефонні дзвінки та повідомлення з погрозами через трансактивізм. За її словами, це і стало основною причиною замаху.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter