Комітет з питань сім’ї згоден вилучити “ґендер” та “сексуальну орієнтацію” з закону проти насильства?

Дата: 13 Січня 2017
A+ A- Підписатися

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму підтримуватиме вилучення понять “ґендер” та “сексуальна орієнтація” з проекту закону проти домашнього насильства. На такий компроміс підуть задля скорішого прийняття закону.

Про це йдеться у відповіді голови Комітету на звернення Центру інформації про права людини щодо голосування у Верховній Раді закону “Про запобігання та протидію домашньому насильству” та ратифікації Стамбульської конвенції.

“Відповідно до Постанови Верховної ради України про прийняття законопроекту за основу Комітету доручено допрацювати законопроект з урахуванням зауважень і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи з вилученням із тексту понять “сексуальна орієнтація” та “ґендер”. У зв’язку з цим, при розгляді законопроекту на засіданні Комітету членами комітету будуть підтримані поправки щодо вилучення зазначених понять із тексту законопроекту”, – зазначено у відповіді.

У Комітеті також повідомили, що через вищеназвану Постанову зобов’язані відхилити поправки надіслані на адресу комітету народним депутатом Світланою Заліщук про збереження в законі понять “ґендер” та “сексуальна орієнтація”.

У профільному комітеті зауважують, що при розгляді законопроекту у другому читанні кожен народний депутат має право наполягати на врахуванні свої правок, проте, на думку Комітету, у разі відсутності згоди між депутатами щодо згаданих понять законопроект буде складно ухвалити в цілому.

Тому Комітет налаштований на знаходження компромісної редакції змін до Закону України “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків” заради найскорішого прийняття закону „Про запобігання та протидію домашньому насильству“.

Нагадаємо, 21 листопада Центр інформації про права людини відправив персонально кожному депутату Верховної Ради звернення з приводу зволікання з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульської конвенції).

Приводом для звернення стало голосування 17 листопада у Верховній Раді за проект закону “Про запобігання та протидію домашньому насильству”, під час якого деякі депутати для схвалення законопроекту вимагали вилучити слова “ґендер“ та “сексуальна орієнтація“.

Автори звернення вважають неприпустимим вилучення згаданих терміни із законопроекту “Про запобігання та протидію домашньому насильству” (навіть задля компромісів), оскільки вони пояснюють важливі причини виникнення ґендерно обумовленого насильства – в усьому цивілізованому світі цей термін уже став правовим.

У зверненні нагадують, що 17 листопада також не відбулася довгоочікувана ратифікація Стамбульської конвенції, підписаної Україною ще 2011 року, до якої прикута увага не тільки міжнародних партнерів держави України, а в першу чергу – жінок України, громадянок України, жінок-втікачок та шукачок притулку, жінок без документів, що посвідчують особу, чиї права держава Україна зобов’язалась дотримувати.

Звернення розміщено на сайті Центру інформації про права людини і відкрито до підписання. З 18 листопада його підписали 450 людей і підписи продовжують надходити.

Серед тих, хто підписав звернення, не лише громадські активісти, правозахисники та журналісти, а також представники та представниці різних галузей.

Наприкінці листопада народні депутатки Ірина Суслова та Світлана Заліщук у відповідь на звернення пообіцяли докласти всіх зусиль, аби терміни “ґендер” та “сексуальна орієнтація” не були вилучені із законопроекту “Про запобігання та протидію домашньому насильству” під час голосування у другому читанні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: