Мешканка Мінська отримала 15 діб арешту за солідарність із редакцією TUT.by
Тетяна Немкевич з Мінська отримала 15 діб арешту за те, що хотіла висловити свою солідарність з редакцією TUT.by. Дівчину затримали за плакат, з яким вона вийшла на вулицю 20 травня.
Про це повідомляє правозахисний центр “Весна”.
На 26-річну Тетяну Немкевич завели адміністративну справу за ст. 24.23 КоАП. Згідно з протоколом, дівчина взяла участь у пікетуванні. За її ж власними словами, в момент затримання вона говорила по телефону, а плакат знаходився в пакеті. Тож, міліціонери могли лише побачити напис.
Немкевич пояснила, що плакат малювала сама, щоб підтримати затриманих співробітників редакції TUT.by. Міліціонер, який виступив свідком, стверджував, що в “безпосередній близькості” бачив, як троє осіб стояли з плакатом “TUT Асмалоўка”.
Свідок зауважив, що таким плакатом Немкевич висловлювала свої політичні переконання. На питання адвоката, що саме є політичним в плакаті, міліціонер відповів: “Сайт TUT.by має прямий політичний характер”.
Суддя визнав Немкевич винною і призначила покарання у вигляді 15 діб.
Нагадаємо, що 19 травня влада Білорусі порушила кримінальну справу про “ухилення від сплати податків в особливо великому розмірі” проти керівників одного з найбільших незалежних видань країни TUT.by. Офіс редакції обшукали співробітники Департаменту фінансових розслідувань Комітету держконтролю. Вони заявили, що кримінальне провадження порушено проти посадових осіб ТОВ “ТУТ БАЙ МЕДІА” за ч. 2 ст. 243 КК – ухилення від сплати податків в особливо великому розмірі. Нібито внаслідок “необґрунтованого використання державної підтримки як резидента Парку високих технологій державі завдано збитків”.
Ще 3 грудня 2020 року Економічний суд Мінська позбавив білоруський портал TUT.by статусу засобу масової інформації. TUT.by подав апеляційну скаргу на це рішення.
Міжнародні правозахисні організації Freedom House та “Репортери без кордонів”, а також МЗС України закликали владу Білорусі припинити безпрецедентний тиск на незалежні медіа в країні.
Фотографія обкладинки: з відкритих джерел