Припиніть репресії проти журналістів: “Репортери без кордонів” та Freedom House звернулися до влади Білорусі

Дата: 19 Травня 2021
A+ A- Підписатися

Міжнародні правозахисні організації “Репортери без кордонів” та Freedom House засудили атаку білоруської влади на TUT.BY, а також на інші незалежні видання всередині країни та закликали негайно припинити переслідування вільної преси.

На думку правозахисників, нова хвиля репресій проти ЗМІ свідчить про намагання нелегітимного президента Олександра Лукашенка за будь-яку ціну зберегти свою владу.

Джерело: твіттер “Репортери без кордонів”

Генсекретар “Репортерів без кордонів” Крістоф Делуар закликав ООН та ОБСЄ відреагувати на ситуацію в Білорусі.

“Це нова спроба змусити замовкнути найвідоміші незалежні ЗМІ в Білорусі. Ми закликаємо ООН та ОБСЄ забезпечити в Білорусі право на свободу слова”, – написав він у твіттері.

Директор програм Freedom House у Європі та Євразії Марк Берендт закликав владу Білорусі поважати верховенство закону, права людини та свободу преси, зняти всі фабриковані звинувачення проти TUT.BY та його співробітників, негайно звільнити всіх журналістів і дозволити їм вільно виконувати свою роботу.

Нагадаємо, що 19 травня влада Білорусі порушила кримінальну справу про “ухилення від сплати податків в особливо великому розмірі” проти керівників одного з найбільших незалежних видань країни TUT.BY. Офіс редакції обшукали співробітники Департаменту фінансових розслідувань Комітету держконтролю. Вони заявили, що кримінальне провадження порушено проти посадових осіб ТОВ “ТУТ БАЙ МЕДІА” за ч. 2 ст. 243 КК – ухилення від сплати податків в особливо великому розмірі. Нібито внаслідок “необґрунтованого використання державної підтримки як резидента Парку високих технологій державі завдано збитків”. 

Ще 3 грудня 2020 року Економічний суд Мінська позбавив білоруський портал TUT.BY статусу засобу масової інформації. TUT.BY подав апеляційну скаргу на це рішення.

Припинити репресії проти ЗМІ, звільнити колег з в’язниць, розблокувати вебсайти та відновити друк недержавних ЗМІ також закликали білоруські журналісти та медіа.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що влада Білорусі ухвалила низку поправок до законодавства, які можуть серйозно погіршити стан свободи преси в країні. Серед нововведень – дозвіл міністерству інформації заблокувати роботу ЗМІ або інтернет-ресурсу без постанови суду, якщо ті раніше отримували попередження, заборона новинним організаціям і вебсайтам публікувати результати опитувань щодо політичних, соціальних або виборчих питань, якщо ці опитування проводилися без державної акредитації тощо.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter