Мало хто приєднується до суду в Гаазі під час збройного конфлікту – Філатов

Дата: 17 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

Україна не приєднується зараз до Міжнародного кримінального суду (МКС), оскільки немає практики приєднання країн до суду під час збройного конфлікту.

Так вважає заступник голови адміністрації президента Олексій Філатов.

“Небагато країн ратифікували Римський статут, перебуваючи у військовому конфлікті. Римський статут – це не тільки певні права й обов’язки, це й певні ризики, в тому числі для будь-якої сторони військового конфлікту будь-яких осіб, які приймають у ньому участь. У рішенні щодо ратифікації Римського статуту за три роки відіграють юридичні, політичні чи безпекові чинники і фактори”, – цитує слова Олексія Філатова кореспондент Центру інформації про права людини.

Водночас Філатов зауважив, що з юридичної точки зору не бачить великої проблеми в ратифікації Римського статуту.

“Оскільки Римський статут передбачає право держави, яка ратифікує статут навіть пізніше, пошити юрисдикцію МКС ретроспективно на будь-які дії чи злочини, які мали місце до ратифікації цього Римського статуту. Суто з юридичної точки зору для України це не становить великої різниці”, – сказав Олексій Філатов.

Нагадаємо, раніше віце-спікерка Оксана Сироїд повідомила, що у Верховній Раді не вистачає 300 голосів для ратифікації Римсього статуту, що було єдиною причиною відтермінування цього питання на три роки.

Правозахисниця Олександра Матвійчук віджартовується українською приказкою “Обіцяного три роки чекають”.

“Але якщо серйозно, кажуть, що жодна країна у світі не визнає юрисдикцію МКС під час збройного конфлікту. Це звичайно правда, але не вся. Далеко не жодна. Україна визнала! Наша держава відправила другу разову декларацію в суд Гааги, за якою він розпочав попереднє вивчення того, що відбувається в Криму та на Донбасі. Тобто Україна немає жодного раціонального пояснення, чому це треба робити разовими деклараціями, а не публічним оформленням набуттям всіх прав члена МКС”, – каже Олександра Матвійчук. 

Як повідомлялось раніше, українські правозахисники вимагають від Верховної Ради розглянути проект закону №1788, який усуває правові перепони на шляху ратифікації Римського статуту.

Правозахисники нагадують, що “ратифікація Римського статуту є не просто виконанням вимоги Угоди про Асоціацію, а чи не єдиною на даний час можливістю провести розслідування на тимчасово окупованих територіях та віддати воєнних злочинців у руки міжнародного правосуддя”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter