Майже 900 в’язнів на Донбасі просять перевести їх на підконтрольну територію

Дата: 13 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що 895 ув’язнених, які відбувають покарання у в’язницях “ДНР” і “ЛНР”, звертаються до неї з проханням про переведення на підконтрольну Києву територію і Україна готова їх забрати.

Про це вона сказала у вівторок, передає “Інтерфакс-Україна”.

“З кінця 2014 року і по теперішній час у секретаріат Омбудсмана надійшли звернення від 895 громадян, з яких 470 – з Донецької області і 425 – з Луганської області”, – сказала вона. Омбудсман підкреслила, що “Україна готова забрати всіх ув’язнених”.

За її словами, цих в’язнів використовують на непідконтрольних територіях як безкоштовну робочу силу, а також у бойових діях.

У свою чергу перша віце-спікерка Верховної Ради, представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко нагадала журналістам, що в Мінську українська сторона неодноразово намагалася домовитися про час і місце передання на підконтрольну територію ув’язнених з “ДНР” і “ЛНР”.

“Пані Денісова готова хоч завтра виїхати і забрати ці сотні засуджених, які в автозаках переїдуть і відбуватимуть покарання за українським законодавством в українських в’язницях. Але ми не бачимо відповіді на це від маріонеток Кремля, і тут є вже політичні ігрища Москви, яка вимагає, щоб Денісова вела прямі переговори з так званими представниками ОРДЛО”, – сказала Геращенко

За її словами, на початку конфлікту на Донбасі у в’язницях на окупованих територіях залишалося близько 16 тисяч засуджених.

“За цей час нам вдалося перевести кілька сотень (на територію, підконтрольну Києву – ред.)… Серед тих, кого передали, були і завербовані, які потім намагалися влаштовувати бунти, були ті, чиї родичі так чи інакше матеріально стимулювали бойовиків, щоб їх перевели”, – розповіла вона.

Також Геращенко додала, що міжнародним партнерам слід “займати більш активну позицію в питаннях у тому числі доступу до в’язниць на окупованих територіях” Донбасу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: