Майже всі цивільні у Бучі загинули від куль, а не від артилерії – мер

Дата: 07 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

Мер Бучі Анатолій Федорук повідомив, що з кожним днем ​​зростає кількість виявлених тіл у місті, і майже всі загинули від кульових уражень.

Про це він розповів у інтерв’ю DW.

Станом на вчорашній вечір, 6 квітня, йдеться про 320 загиблих цивільних, сказав Федорук.

“З тілами зараз працюють фахівці – криміналісти, правоохоронці, але кількість виявлених тіл зростає з кожним днем. Тому що їх виявляють у приватних садибах, парках, скверах, де була можливість, коли не було обстрілу, закопували тіла”. 

Мер додав, що люди намагалися поховати загиблих, “щоби собаки не розтаскували”. Зараз у селах громади у таких тимчасових похованнях щодня знаходять нові тіла.

На уточнююче запитання журналіста, чи люди гинули в основному через розстріли або внаслідок артилерійських обстрілів, мер відповів:

“Практично 90% – це кульові враження, а не осколкові”.

Нагадаємо, що Федеральна розвідувальна служба Німеччини (BND) перехопила переговори по радіозв’язку військових ЗС РФ, у яких окупанти обговорюють масові вбивства мирних жителів у Бучі. Позасистемні страти цивільних, як припускають у розвідслужбі, могли бути частиною плану залякування і придушення опору.

Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter