Лутковська нагадала, що безвіз залежить від стану дотримання прав людини в Україні

Дата: 12 Квітня 2017
A+ A- Підписатися

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська нагадала, що безвізовий режим з країнами ЄС залежить, зокрема, й від стану дотримання прав людини в Україні. 

Про це вона заявила під час круглого столу “Другий рік реалізації Нацстратегії з прав людини: що змінилось?” в Американському домі, повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

“Перед тим, як прийняти таке доленосне для України рішення, ЄС визначив підстави для припинення безвізового режиму з будь-якою країною. І одна з основних підстав – це порушення прав людини. За останні півроку не було жодної делегації з європейських інституцій, яка б не ставила мені питання про виконання Нацстратегії з прав людини. І я не знаю, хто візьме на себе відповідальність і спробує збрехати європейським інституціям про те, що Нацстратегія виконується добре”, – заявила Омбудсман.

Вона констатувала, що передбачені Нацстратегією та планом Дій заходи не виконані у повній мірі.

За даними Громадської платформи моніторингу виконання Нацстратегії, станом на грудень 2016 року невиконаними залишились 33% (100) заходів, 13% (38) – виконані частково, 33% (101) були у стані виконання. Міністерствам та відомствам вдалося реалізувати лише 21% (65) заходів. 

Натомість Міністерство юстиції України вважає, що виконано 24% (70) заходів Нацстратегії. У стані виконання – 55% (160).  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter