Лукашенко дозволив армії розганяти протести

Дата: 16 Липня 2021
A+ A- Підписатися

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко затвердив поправки до закону “Про надзвичайний стан”, який серед іншого тепер дозволяє армії придушувати протести. 

Про це повідомили на сайті адміністрації Лукашенка. 

Фото: afp.com

До внесення змін надзвичайний стан у країні могли оголосити через стихійні лиха і катастрофи, однак зараз такий режим можуть ввести й через “заворушення, внаслідок яких виникає небезпека для територіальної цілісності й існування держави”. До заворушень зарахували “спроби насильницької зміни конституційного ладу, захоплення або присвоєння влади”. 

Для забезпечення режиму надзвичайного стану дозволили залучати воєнізовані організації, а в законі “Про Збройні сили Республіки Білорусь” прописали, що армію можна використовувати для припинення масових заворушень.

Окрім цього, відтепер влада в республіці може зупинити випуск і розповсюдження продукції ЗМІ, встановити особливий порядок акредитації журналістів, обмежити доступ до інтернет-ресурсів і мережевих видань. В адміністрації Лукашенка не приховують, що внесли зміни з урахуванням досвіду реагування на заворушення минулого року. 

Навесні поточного року Лукашенко вже підписав два закони, які розширюють повноваження силовиків. Так, з них зняли відповідальність за шкоду, заподіяну внаслідок застосування фізичної сили, спеціальних засобів, зброї, бойової та спеціальної техніки. Фактично документ дозволяє силовикам застосовувати бойову і спеціальну техніку для розгону людей.

Нагадаємо, після чергових виборів президента в Білорусі 9 серпня 2020 року почалася хвиля громадських протестів. Влада, яка одразу почала називати їх “заворушеннями”, використовувала для боротьби з громадянами гумові кулі, сльозогінний газ та водомети. На кілька днів у країні майже повністю відімкнули інтернет.

ZMINA входить до Міжнародного комітету з розслідування тортур у Білорусі. Комітет випустив уже три доповіді про масові тортури, які трапились у перші дні протестів, і про умови утримання та поводження з тисячами затриманих.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: