Китай допомагає Росії обходити санкції
Китай нарощує закупівлі нафти з РФ за вигідними цінами, заповнюючи вакуум, що залишився після відмови західних компаній від співпраці з Росією через її вторгнення в Україну.
Про це пише Reuters із посиланням на дані щодо поставок нафти та нафтотрейдерів.
“Цей крок найбільшого світового імпортера нафти зроблений через місяць після того, як він спочатку скоротив поставки з Росії, побоюючись відкрито підтримувати Москву і потенційно піддавати своїх державних нафтових гігантів під санкції”, — підкреслює Reuters.
Як оцінює Vortexa Analytics, китайський морський імпорт російської нафти підскочить до майже рекордних 1,1 мільйона барелів на добу у травні у порівнянні з 750 000 барелів на добу в першому кварталі та 800 000 барелів на добу в 2021 році.
Unipec, торговий підрозділ провідного азійського нафтопереробника Sinopec Corp, очолює закупівлі разом із Zhenhua Oil, підрозділом китайського оборонного конгломерату Norinco.
Трейдери вказують, що зареєстрована в Гонконзі компанія Livna Shipping Ltd також нещодавно стала основним вантажовідправником російської нафти в Китай.
Sinopec відмовився від коментарів. Zhenhua і Livna не відповіли на запити про коментар.
Як відомо, Китай провадить переговори з РФ щодо закупівлі додаткових обсягів нафти для поповнення своїх стратегічних запасів.
Як відомо, Європейський Союз поки що не запровадив дієвих санкцій проти Росії через її агресію в Україні. Наразі щодня Росія отримує від продажу нафти та газу європейським країнам 1 млрд доларів, тоді як її витрати на війну за один день сягають 1 млрд доларів.
Напередодні італійський енергетичний гігант Eni SpA повідомив, що відкриє рахунки в рублях та в євро в російському “Газпромбанку”, щоб сплачувати Росії за поставлений російський газ.
З 24 лютого до 18 травня Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 8 089 випадків загибелі або поранення цивільних в контексті збройного нападу Росії на Україну. З цієї кількості 3 811 загиблих, з них 255 дітей. Також зафіксовано 4 278 поранених, з них 382 дитини, в основному внаслідок обстрілів і авіаударів. В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.