Кримчани ризикують бути притягнутими до відповідальності або примусово мобілізованими до окупаційної армії – Представництво Президента в АРК
Громадяни України в тимчасово окупованому Криму ризикують бути притягнутими до відповідальності або примусово мобілізованими до лав окупаційної армії. Росія запровадила низку “нововведень” щодо насильницької мобілізації.
Про це йдеться в оперативній інформації Представництва Президента в АР Крим щодо ситуації на тимчасово окупованій території (ТОТ) Криму та міста Севастополя.
У відомстві вказують, що окупаційна влада планує призивати на строкову службу чоловіків віком від 18 до 30 років, а штраф за неявку до військкомату збільшиться до 10–30 тисяч рублів.
“Такі “законопроєкти” Держдума РФ ухвалила за один день”, – йдеться в повідомленні представництва.
Зазначається, що інші нові новели окупаційного законодавства стосуються відповідальності у вигляді штрафу за відмову допомогти військкомату, заборони призовникам на виїзд із території РФ та збільшення терміну арешту підозрюваних у скоєнні тяжкого чи особливо тяжкого злочину в СІЗО до 30 діб без висунення звинувачення.
Серед іншого російський уряд затвердив нову форму повісток під час мобілізації.
Тепер у документі для мобілізованих буде посилання на указ розшукуваним Міжнародним кримінальним судом Володимира Путіна, нагадування про кримінальну відповідальність та попередження про покарання за неявку, згадка про заборону на виїзд із країни та “порада”, що взяти із собою на геноцидальну війну проти України.
За даними Головного управління розвідки Міноборони України, з початку 2022 року держава-агресорка на окупованих територіях України примусово мобілізувала до своєї армії від 55 до 60 тисяч чоловіків.
Як відомо, понад 40% військовополонених в Україні – це мешканці окупованих районів Донеччини та Луганщини. Не всі вони є примусово мобілізованими.
Напередодні повідомлялося, що студентів вишів тимчасово окупованого Криму примушують підписувати повістки до лав армії Російської Федерації, шантажуючи результатами іспитів.
Раніше ZMINA повідомляла, що Прокуратура Автономної Республіки Крим та м. Севастополя відкрила гарячу лінію для мешканців тимчасово окупованого Криму, які намагаються уникнути незаконної мобілізації до російської армії.
Як раніше повідомила Кримська правозахисна група з посиланням на так званий “військовий комісаріат” на півострові та міноборони РФ, країна-окупант 2021 року незаконно призвала 6 тисяч осіб. 2022 року так званий “військовий комісар” у Криму відмовився озвучувати плани цієї призовної кампанії.
Раніше ZMINA розповіла, чи є законною прихована мобілізація на півострові, як мобілізують кримчан та з якими бар’єрами вони стикаються, коли намагаються уникнути участі в бойових діях проти своїх співвітчизників.