Кримчани не знають, як долучитись до міжнародних позовів проти Росії – Тука

Дата: 18 Травня 2016
A+ A- Підписатися

Кримчани, які постраждали від порушення своїх прав з боку Російської Федерації, не знають, як долучитись до міжнародних позовів проти країни-окупанта.

Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

“Переважна більшість кримчан, які зараз перебувають на території України, просто не знають, яким чином можна долучитись до міжнародних позовів проти Російської Федерації”, – сказав Георгій Тука.

Він вважає вкрай необхідним на державному та світовому рівня запроваджувати величезну кількість судових позовів проти Російської Федерації.

“Це необхідно робити як з боку держави України, державних українських компаній, які втратили багато майна на кримській землі, так і з боку громадських організацій та звичайних українських громадян. Якщо позови фахово підготувати, то вони беззаперечно будуть виграні в міжнародних судах”, – вважає заступник міністра.

На його думку, це може призвести якщо не до повної блокади діяльності Росії поза межами її території, то до значного ускладнення її діяльності.

“Це призведе до арештів літаків, пароплавів, консульських установ, майна російських компаній, які знаходяться за межами Російської Федерації”, – додає він. 

Він вбачає юридично-економічний тиск на Російську Федерацію одним із ефективних способів довготермінового повернення Криму в Україну.

“Населення Росії все більше відчуває наслідки економічних санкцій, які впроваджені ЄС та США. Покищо вектор розчарування і незадоволення населення очільникам Кремля вдається спрямувати проти конкретного уряду Росії. Зараз починається критика уряду Медведєва, який неспроможний покращити життя росіян. Будь-який уряд, який прийде на зміну Медведєва, не зможе покращити життя росіян. Їх рівень життя залежить не від керівника уряду, а від тієї загальнодержавної політики, яка призвела до таких наслідків”, – вважає Георгій Тука.

Як повідомлялось раніше, Європейський суд з прав людини збирається розглянути понад 2 тисяч заяв щодо подій в Криму та на сході України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter