#КонвенціяУПодарунок: Жінки закликають ратифікувати Конвенцію проти домашнього насильства

Дата: 06 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

Сьогодні, 6 лютого, стартувала онлайн-кампанія #КонвенціяУПодарунок до Дня закоханих, присвячена питанню протидії домашньому насильству в Україні й ратифікації Стамбульської конвенції. У рамках кампанії – відеозвернення жінок із закликом уберегти їх від домашнього насильства.

Кампанія #КонвенціяУПодарунок триватиме тиждень і завершиться 14 лютого акцією-перфомансом під Верховною Радою України. У рамках кампанії, 13 лютого, відбудеться твіттер-шторм і флешмоб у фейсбуці з вимогою до депутатів ратифікувати документ.

Організатори Amnesty International в Україні та Центр інформації про права людини закликають усіх охочих підтримати їхню ініціативу. 

Для цього потрібно записати своє коротке відеозвернення із закликом ратифікувати Стамбульську конвенцію, розмістити пост у фейсбуці з хештегом #КонвенціяУПодарунок, або ж підтримати лайками та шерами звернення організаторів кампанії.

“Започаткувавши кампанію #КонвенціяУПодарунок, ми хотіли вкотре привернути увагу народних депутатів та громадськості до проблеми домашнього насильства. Ратифікація Стамбульської конвенції – не справа одного дня чи однієї акції. Але так ми показуємо, що нас хвилює це питання й ми готові тиснути, поки не будуть прийняті рішучі кроки з боку парламентарів і президента”, – прокоментувала співкоординаторка кампанії, головна редакторка сайту Центру інформації про права людини Ірина Виртосу.

Стамбульська конвенція покликана створити систему підтримки потерпілих від домашнього насильства, ефективного покарання кривдника, а також вжити заходів з попередження домашнього насильства.

Зокрема, створити національну лінію телефону довіри, забезпечити повагу правоохоронних органів до потерпілої особи в момент, коли вона повідомляє про випадки травмування, ізолювати кривдника від потерпілої особи й гарантувати безпеку потерпілій особі, забезпечити належне розслідування на основі свідчень потерпілих та справедливий розгляд справи у суді.

Україна як член Ради Європи брала участь у розробці тексту Стамбульської конвенції. Але для того, щоб Конвенція була ратифікована, потрібно привести у відповідність національне законодавство.

“Питання ратифікації Стамбульської конвенції є надзвичайно важливим для українців та українок. Конвенція зобов’язує уряди країн проводити постійний моніторинг випадків всіх форм насильства, покладає обов’язок на державу займатись недопущенням розвитку домашнього насильства та створити систему комплексної та негайної допомоги потерпілим від домашнього насильства, а також гарантує притягнення винних до відповідальності”, – прокоментувала співкоординаторка кампанії директорка Amnesty International Оксана Покальчук.

На своїй сторінці фейсбук Оксана Покальчук уже розмістила своє відеозвернення.

СТЕЖТЕ ЗА ОНОВЛЕННЯМИ

Нагадаємо, у 2016 році щодо фактів домашнього насильства до Національної поліції надійшло 127 478 звернень. Із них подані дітьми – 982 звернення. Розпочато досудове розслідування у 4 % випадків, більшість справ завершується адміністративними протоколами.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: