Кількість зареєстрованих переселенців на 40% менша за реальну – Тука

Дата: 15 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Українська влада не може порахувати реальну кількість вимушених переселенців на підконтрольній території України.

Про це заявив заступник голови Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука в четвер під час конференції щодо виплат пенсій переселенцям, передає “Укрінформ”.

“Ми втратили контроль за реальною кількістю внутрішньо переміщених осіб. Це нам не дає спрогнозувати подальші дії уряду. За оцінками керівництва Донецької військово-цивільної адміністрації, кількість зареєстрованих ВПО порівняно з реальною кількістю відрізняється приблизно на 30–40%. Але це знову ж таки необ’єктивні дані”, – заявив він.

Чиновник зауважив, що за нинішніх умов отримання пенсії для переміщених осіб на непідконтрольних Києву територіях існує незаконний бізнес із допомоги отримання довідки ВПО та пенсії без виїзду на підконтрольну територію.

“Я глибоко переконаний, що є можливість знайти механізми, яким чином забезпечити виплати пенсійних коштів тим, хто проживає наразі на окупованих територіях”, – додав Тука. Він уточнив, що йдеться про можливість без довідок і спеціальних статусів звертатися саме на підконтрольній уряду території до держустанов для отримання виплат.

Раніше низка громадських організацій, які опікуються правами переселенців, запропонували Кабінету Міністрів альтернативний порядок задля відновлення виплат пенсій громадянам України на окупованих територіях. Документ вносить зміни до низки постанов уряду та правління Пенсійного фонду України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter