Київський військкомат пояснив, чому відправив хлопців з хостелу до комісаріату

Дата: 11 Травня 2018
A+ A- Підписатися

Київський військовий комісаріат підтвердив, що 8 травня були затримані 9 хлопців у хостелі в Києві. Близько 7 години ранку представники Національної поліції Голосіївського району Києва прийшли з перевіркою до хостелу “Гавана”.

Про цей йдеться у повідомленні військкомату.

 

Правоохоронці виявили дев’ятьох “громадян чоловічої статті призовного віку без військово-облікових документів”.

“У зв’язку з тим, що в Україні проводяться заходи призову громадян на строкову військову службу та перевірки осіб, які ухиляються від військової служби у Збройних Силах України, вказаним громадянам було запропоновано прослідувати до Голосіївського районного у місті Києві військового комісаріату для з’ясування обставин”, – пояснили у військкоматі.

П’ятеро з них не підлягали призову за станом здоров’я, а також “морально-діловими якостями”, а інші четверо громадян перебували в розшуку за ухилення від військової служби.

У комісаріаті зазначили, що ці хлопці “в добровільному порядку були направлені на військово-лікарську комісію районного у місті Києві військового комісаріату та Київського міського військового комісаріату для визначення придатності до проходження строкової військової служби”.

Після проходження військово-лікарської комісії визнані придатними до військової служби підлягають призову на строкову військову службу.

“В діях представників військових комісаріатів порушень вимог чинного законодавства України щодо проведення призову громадян на строкову військову службу – не вбачається”, – наголошують в прес-службі.

Як повідомляє видання “Заборона” представники офісу Омбудсмана відвідали Київський міський пункт збору призовників, де наразі перебувають хлопці, примусово доставлені з хостелу “Гавана”. За словами представника уповноваженого з прав людини з питань зв‘язків із громадськістю Андрія Мамалиги, двоє з них написали заяву на ім‘я Омбудсмана щодо порушення своїх прав під час доправлення до військкомату та перебування там. Зокрема, вони повідомили, що впродовж доби їм не повертали паспорти та не надали засобів особистої гігієни, які молодики не мали змоги взяти під час затримання.

Нагадаємо, зранку 8 травня невідомі затримали вісьмох хлопців та примусово доправили їх у Голосіївський районний військовий комісаріат. Один із затриманих повідомив, що невідомі в цивільному одязі у супроводі людини у формі співробітника МВС перевірили паспорти та приписні свідоцтва у всіх чоловіків і відвезли у військовий комісаріат Голосіївського району тих, у кого не виявили приписного.

У військкоматі затриманих змусили пройти медичну комісію на придатність до військової служби. Після чого одного з хлопців, який постійно проживає в Києві, доправили до військкомату за місцем реєстрації, ще двох відпустили. Ще п’ятьох направили до однієї з київських військових частин для проходження подальшої медкомісії.

За словами мешканців хостелу “Гавана”, правоохоронці періодично здійснюють такі візити у хостел під різними приводами – перевіряють документи та мобільні телефони.

Нагадаємо, що це не перший випадок, коли правоохоронці силоміць доправляють чоловіків до військкоматів. Раніше в Києві переселенця примусово відвезли у військкомат на медкомісію. Під час проходження комісії хлопець виявив у своїй справі документи, які йому не належать. При цьому він наголошує, що ніяких повісток або повідомлень від військкомату не отримував.

У жовтні минулого року Центр інформації про права людини повідомляв про поліцейський рейд нічного клубу Jugendhub у ніч проти 28 жовтня.

Поліція затримала 17 осіб, у яких вилучили наркотичні засоби. 11 неповнолітніх передали батькам та склали адміністративні протоколи за злісне невиконання батьківських обов’язків за ст. 184 КУпАП.  Нацполіція зізналась, що доправила до військкомату 32 чоловіки, які, за їхнім твердженням, “ухиляються від призову на строкову службу”.

Очевидці та представники закладу зауважують, що до відвідувачів застосовували надмірну силу: їх били, обшукували та забирали особисті речі. При цьому силовики не пред’явили жодних документів.

Тоді адвокати зазначали, що, затримавши людей, які “ухиляються від призову на строкову службу”, правоохоронці порушують процедуру їхнього призову: фактично це незаконне позбавлення волі. За законом призовники зобов’язані за викликом прибути до військкомату, по прибуттю вони проходять медкомісію, яка визначає їхню придатність до військової служби, роду військ. Далі їх, у разі придатності до військової служби, направляють до місця служби.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter