У Києві поліцейські в балаклавах влаштували обшук у нічному клубі Jugendhub (оновлено)
Близько другої ночі 28 жовтня люди у масках з надписами “поліція” та “криміналіст” напали на відвідувачів нічного клубу Jugendhub.
Про це Центр інформації про права людини повідомили свідки нападу.
Вони повідомляють, що правоохоронці усіх відвідувачів клали на підлогу і ставили до стіни. Дуже часто вони ставили питання про вживання наркотиків.
“Коли я впала на холодний мокрий бетон, двоє “ввічливих” молодих людей в балаклавах “вельми тактовно” попросили: “Так, ти, п***р, руки за спину, щоб ми бачили, бистра***!”. Тільки завдяки фразі “Вибачте, будь ласка, але я дівчина” я виграла хвилину, щоб самостійно встати і хоч трохи усвідомити, що відбувається. Потім інші попросили в такій же манері відвернутися до скла обличчям і підняти руки над головою”, — розповіла відвідувачка Поліна Кожан.
“Стоячи з піднятими руками, я чула, як з-заду періодично лунали глухі удари і однотипні вигуки “Лежати, с*ка!”… З хлопцями не церемонилися. Поліція тішилася як могла, використовуючи і ноги, і кийки”, — додала вона.
Поліна Кожан зізналася, що її вразило, як поліція проводила обшук.
“Поверхнево оглянувши, жінка-поліцейський спочатку оглянула мої черевики. А потім, піднявши светр, — вибачте за подробиці, але я не можу приховувати цю наругу, — підняла руками бюстгальтер і почала активно його трясти. Однак намагаючись зберегти залишки гідності, я мовчки чекала, коли ж ця мила панянка переконається, що перед нею не стоїть Пабло Ескобар”, — розповіла вона.
“На будь-які доводи на кшталт “не маєте права без понятих”, “поясніть причину огляду”, завжди лунав лаконічний аргумент — “рот закрий свій, дуже в відділення захотілося?”, — додала вона.
За її словами, ця ж жінка-поліцейський грубо оглядала 16-річну дитину.
“Вона тиснула на неї, поки дівчинка виймала все з сумки. “А краплі очні тобі навіщо? Щоб не палитися, щоб зіниці твої обдовбані звужувалися, ось навіщо!”, — казала вона. Через хвилини три подібного монологу, дівчинка скотилася в абсолютну істерику. Швидше завила, ніж ридала. У неї не знайшли нічого. Наступну годину вона сиділа на підлозі, намагаючись заспокоїтися”, — розповіла Поліна Кожар.
Адміністрація нічного клубу на своїй сторінці у мережі Facebook повідомляє про крадіжку під час обшуку особистих речей, в тому числі грошей, та техніки закладу. Jugendhub закликає відвідувачів надати свої фото та відео, на яких задокументований обшук, а постраждалих звернутись до швидкої допомоги, аби медики зафіксували побиття.
Також, як повідомляє правозахисниця Олександра Дворецька, частину відвідувачів було доставлено у військкомат.
“До кінця призовної кампанії строковиків, мабуть, у воєнкома в Києві виник недобір. Розв’язати цю проблему взялися з особливим завзяттям, а строковиків вирішили шукати на рейді в одному з київських нічних клубів. Вночі з п’ятниці на суботу у “спільному рейді Нацполіції і військкомату” (зі слів патрульного Дарницького району) були “доставлені у військкомат особи, які ухиляються від служби”. Частина хлопців доставлені в Пункт збору на Зрощувальній, 17а в Києві. Тобто має місце ще і підробка документів, зокрема результатів медкомісії. Оскільки до Пункту збору у призовників мають бути оформлені документи у військкоматі”, — написала на своїй сторінці у Facebook правозахисниця.
“Серед незаконно утримуваних є кримчани, що постійно мешкають на тимчасово окупованій території, які, зрозуміло, не отримували повістки. Не стала перешкодою для військкомату і відсутність документів і підтвердження осіб тих, кого вже готують до відправки на “Десну”. Частина затриманих була в поліції. Що з ними — потрібно дізнаватись”, — додала Олександра Дворецька.
Тим часом Нацполіція повідомляє про затримання 11 малолітніх та 32 осіб, які ухиляються від призову на строкову службу. У відомстві підтвердили, що їх доставили до пункту збору призовників Києва, а дітей передали батькам.
Громадське телебачення з посиланням на очевидця, якого також відвезли у військкомат, повідомляє, що усі 32 затримані станом на 16:00 досі перебувають у військоматі.
Через те, що хлопці відмовляються називати свої дані, працівники пункту призову продовжують їх утримувати.
Співрозмовник додав, що відпустили лише частину студентів та мешканців Донецька.
Його матері вручили повістку про призов сина. Це зробили після того, як хлопця затримали та відвезли до військкомату. За законом, повістку має право підписати або той, кого призивають, або родич з першого коліна. Мати відмовилася підписувати листок.
Поліція Шевченківського району повідомляє, що з липня, коли відкрився заклад, до районної поліції почали надходити скарги від жителів навколишніх будинків. Люди скаржилися, що відвідувачі клубу — переважно неповнолітні і студенти у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння. Вони припускали, що в закладі можуть продавати наркотики.
“Під час перевірки таких звернень правоохоронці задокументували п’ять фактів зберігання наркотичних засобів у відвідувачів закладу. Зі слів затриманих, виявлені та вилучені наркотики вони купували у незнайомців на території клубу”, — йдеться у повідомлення Нацполіції.
Слідчі відділу Шевченківського УП ГУНП у Києві розпочали кримінальне провадження за ч. 1 ст. 317 (Організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України.
У відомстві запевняють, що обшук був санкціонований і він проводився у рамках досудового розслідування. До заходу залучили також Київську місцеву прокуратуру №10, співробітників полку поліції особливого призначення ГУНП у м. Києві та районного Шевченківського у Києві військового комісаріату.
За даними прес-служби поліції, на момент обшуку в клубі перебувало 200 людей віком від 15 до 25 років, переважно мешканців Києва.
За результатами обшуку було затримано 17 осіб, у яких вилучили наркотичні засоби.
Окрім цього, поліція твердить, що у 20-річної бармена закладу виявила та вилучила розфасовані прозорі пазові пакети з речовиною, схожою на наркотичну.
“У іншого затриманого 30-річного чоловіка поліція вилучила речовини, ззовні схожі на наркотики, галюциногенні гриби, електронні ваги, 40 тисяч гривень, 8 банківських карток та автомобіль “BMW“, — повідомляє прес-служба київської поліції.
“У ході обшуку також додатково зафіксовано, що нічний розважальний заклад функціонує без будь-яких дозвільних документів та перебуває в аварійному стані. У приміщенні порушені норми протипожежної безпеки, відсутні засоби для гасіння пожеж та не працюють санвузли. За цими фактами проводиться додаткова перевірка”, — додають у поліції.