Канада законодавчо заборонила “лікувати” ЛГБТ-людей

Дата: 13 Грудня 2021
A+ A- Підписатися

У Канаді ухвалили закон, що забороняє так звану репаративну терапію – антинаукову методику, спрямовану нібито на зміну сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності людини.

Про це повідомили на сайті парламенту Канади. 

Фото: Getty Images

Канадці не перший рік закликають владу заборонити терапію, яку вважають тортурами в ООН та з якою починають законодавчо боротись у світі. Ще 2018-го понад 18 тисяч жителів країни підписали відповідну петицію на адресу уряду. 

Канадські законотворці внесли зміни до кримінального кодексу, згідно з якими надання, просування, реклама конверсійної терапії та отримання грошей за її проведення вважаються злочином. Закон забороняє також вивозити дітей з Канади для “лікування” за кордоном. 

“Конверсійна терапія завдає шкоди суспільству, оскільки серед іншого вона базується на міфах і стереотипах про сексуальну орієнтацію, гендерну ідентичність і гендерне вираження та поширює їх, включно з міфом про те, що гетеросексуальність, цисгендерна і Цисгендерність – термін, що позначає людей, чия гендерна ідентичність збігається з біологічною статтю. ідентичність та гендерне вираження відповідно до статі, присвоєні особі після народження, мають перевагу над іншими сексуальними орієнтаціями, гендерними ідентичностями та гендерними виявами”,йдеться в документі. 

За порушення норм передбачено покарання від двох до п’яти років позбавлення волі. Ухвалені зміни наберуть чинності за місяць. 

Від минулого року в Німеччині за “лікування” гомосексуалів можна отримати штраф 30 тисяч євро або навіть обмеження волі до року. З ідеєю заборони антинаукової терапії виступають й у Великобританії.

“Лікування” шахраї часто проводять декількома методами, наприклад електрошоком або показуючи еротичні фільми з представниками статі клієнта та спричиненням блювоти після цього. Конверсійну терапію застосовують і до деяких ЛГБТ-українців.

Нагадаємо, що навесні цього року у Львові викладачка одного з вишів висловилася на підтримку ідеї лікування гомосексуалів. Через це в закладі створили спеціальну комісію, яка має розглянути гомофобні висловлювання жінки. 

Раніше ZMINA розповідала історію відомого християнського активіста зі США, який створив центр репаративної терапії, а згодом зробив камінг-аут. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter