Канада ввела санкції ще проти 62 російських фізичних та юридичних осіб (доповнено)

Дата: 23 Серпня 2022
A+ A- Підписатися

У відповідь на повномасштабне російське вторгнення в Україну Канада запроваджує санкції ще проти 62 російських фізичних та юридичних осіб.

Про це заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час спільного з канцлером Німеччини Олафом Шольцем ввімкнення на другому саміті Міжнародної Кримської платформи та повідомляє офіс прем’єр-міністра Канади.

Джастін Трюдо та Олаф Шольц

“Для посилення тиску на режим Путіна прем’єр-міністр оголошує, що Канада запроваджує нові заходи проти 62 прибічників російського режиму, а також оборонних підприємств, залучених до російського вторгнення в Україну”, – заявив Джастін Трюдо.

Так, до санкційного списку потрапили “високопосадовці російського уряду, зокрема губернатори та очільники регіональних адміністрацій, члени їхніх родин та керівники оборонних підприємств”.

Після 24 лютого Канада запровадила санкції проти 1 200 людей, а з тимчасово окупацією Криму ця кількість сягає понад 1 600 осіб.

Для підтримки України Канада також виділить 3,85 млн доларів для фінансування двох українських проєктів.

Зокрема, це проєкти на підтримку Нацполіції, МВС, Державної служби з надзвичайних ситуацій та технічні консультації для Міноборони України.

Водночас міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі 24 серпня заявила, що Оттава має намір передати Німеччині решту п’ять турбін російського газогону “Північний потік”, які перебували на канадській території на техобслуговуванні.

Нагадаємо, Російська Федерація під час повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населеннявоєнними злочинами та злочинами проти людяності.  

За даними головного управління розвідки міністерства оборони та голови МЗС Росії Сергія Лаврова, Кремль не збирається обмежувати свою військову агресію сходом і планує повне знищення України.

Із 24 лютого до 23 серпня Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 13 560 випадків загибелі або поранення цивільних осіб в країні: 5 614 цивільних осіб загинули, з них 362 дитини, 7 946 цивільних осіб отримали поранення, з них 610 дітей. 92 відсотки цих втрат були спричинені використанням вибухової зброї широкого радіусу дії в населених пунктах.

В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.

Наслідки російського вторгнення у м. Тростянець Сумської області, липень 2022 рік

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. За підрахунками Міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 8 мільйонів стали внутрішньо переміщеними особами.

За даними президента України Володимира Зеленського, з початку повномасштабного вторгнення Росія незаконно депортувала 2 млн громадян України до різних регіонів своєї території.
 
Після обстрілів, зокрема, Сергіївки на ОдещиніКременчука на ПолтавщиніЧасового Яру, неодноразових застосувань касетних боєприпасів у житлових районах Харкова, бомб, що розлітаються на сотні уламків, спричиняючи смерть та каліцтва цивільних, влада України закликає визнати Росію державою-терористкою та виключити з Радбезу ООН.
 
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар напередодні закликала ООН підтримати створення трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. Вона наголосила, що якщо за злочини не карають, а винних не притягують до відповідальності, то вони будуть ще більшими. Джеппар переконана, що, навіть коли президент РФ Володимир Путін програє свою війну, бізнес із Росією має бути неможливим, доки винних не буде притягнуто до відповідальності за злочини в Україні.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter