Каховське водосховище вже втратило понад 72% води – Міндовкілля
Станом на 12 червня з Каховського водосховища вже втрачено понад 72%, або 14,395 кубічного кілометра, води. Рівень води продовжує знижуватись.
Про це повідомили в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.
Ввечері 11 червня рівень води у водосховищі в районі Нікополя становив близько 9,04 метра. Однак вимірювати рівні води по гідропосту “Нікополь” уже немає можливості, оскільки вода відійшла від пункту спостережень. Наразі Укргідрометцентр шукає можливі шляхи визначення рівня та об’єму води Каховського водосховища.
Тим часом рівень води в Дніпрі на позначці “Херсон” знизився на 2 метри й становить 3,6 метра. У середньому за останню добу утримується тенденція зниження рівня на 1–5 см за годину.
На Херсонщині, у районі природного парку “Нижньодніпровський”, вода поступово сходить. Продовжується обміління акваторії в національному парку “Кам’янська Січ” – на 8,5 метра.
Рівень води в річці Інгулець у створі Інгулецької зрошувальної системи також повільно знижується.
Натомість вода поступово продовжує прибувати в Миколаївській області.
Фахівці Державної екологічної інспекції, Держводагентства та мобільних лабораторій здійснюють постійний моніторинг якості води та повітря. Екологічні інспектори продовжують документувати та обраховувати всю шкоду, завдану довкіллю через терористичну атаку окупантів на Каховську ГЕС.
Нагадаємо, що вранці 6 червня російські війська підірвали Каховську ГЕС. Рівень води в селах та містах швидко підвищується, через загрозу затоплення на правому березі Дніпра проводиться евакуація населення.
Верховна Рада просить міжнародну спільноту, зокрема Організацію Об’єднаних Націй, визнати підрив Каховської ГЕС росіянами екоцидом та геноцидом українців.
Заступник Генерального секретаря ООН із гуманітарних питань Мартін Гріффітс заявив, що РФ не допускає їхніх представників на лівий берег Херсонщини, щоб допомогти потерпілим унаслідок підриву Каховської ГЕС.
За його словами, ООН допомагає потерпілим здебільшого через українські організації. Загалом ООН уже вдалося дістатися до 30 тисяч потерпілих на правому березі Дніпра, щоб допомогти їм. Проте доступу до тимчасово окупованого лівого берега Росія досі не надала.
Через підрив Каховської ГЕС армією РФ близько 700 тисяч людей втратили належний доступ до питної води як на окупованих територіях, так і на підконтрольних Україні.