Громадянську журналістку Ірину Данилович утримують у колонії в антисанітарії – батько

Дата: 15 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

Громадянську журналістку та медсестру з тимчасово окупованої Феодосії Ірину Данилович утримують у колонії міста Зеленокумськ Ставропольського краю Росії в умовах антисанітарії.

Про це QIRIM.News повідомив батько кримчанки Броніслав Данилович.

Ірина Данилович

За його словами, у виправній колонії №7 на 200–400 осіб передбачено лише п’ять водопровідних кранів. У їдальні відсутнє мило, а люди ходять у зимових куртках.

Видання зазначає, що жіноча колонія міста Зеленокумськ, як пишуть ті, хто побував там, дійсно вражає антисанітарією. В їжу нерідко потрапляють таргани, в камерах дуже холодно, а дахи протікають.

Ірина Данилович – медсестра та громадянська активістка з Феодосії, співпрацювала з виданням “INжир media” та правозахисним проєктом “Кримський процес”. Жінка захищала інтереси медпрацівників на півострові: увійшла до незалежної профспілки, багато писала про порушення їхніх прав, наприклад про недоплати за роботу з ковідними пацієнтами. Вона також вела сторінку в соцмережах та кілька блогерських колонок, присвячених правам медпрацівників і проблемам охорони здоров’я в тимчасово окупованому Криму.

Співробітники ФСБ викрали її 29 квітня і до 7 травня утримували в підвалі ФСБ без жодного статусу та адвокатської допомоги. Її допитували на поліграфі, чинили психологічний тиск: обіцяли вивезти в ліс, до Маріуполя і годували один раз на день. Про це також вона заявляла в незаконному “суді” у Феодосії.

Попри обурення міжнародної правозахисної спільноти, 28 грудня 2022 року так званий “Феодосійський міський суд” оголосив вирок громадянській журналістці Ірині Данилович. За нібито “зберігання вибухових речовин” її засудили до семи років позбавлення волі й 50 тисяч рублів штрафу.

Данилович страждає на сильний головний біль, у неї підозрюють гостре запалення середнього та внутрішнього вуха. Існує загроза запалення головного мозку, що може призвести до смерті.

26 березня Представництво ЄС в Україні висловило стурбованість щодо стану здоров’я незаконно засудженої громадянської журналістки з тимчасово окупованої Феодосії Ірини Данилович та закликало негайно надати їй медичну допомогу.

Спеціальна доповідачка Організації Об’єднаних Націй Мері Лолор закликала Росію негайно звільнити Данилович.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що російські окупанти вдають, нібито лікують Ірину Данилович, хоча насправді лише оформлюють папери, щоб звітувати перед правозахисниками та медіа.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter