Грамоти за корупцію та пенсії за водіння напідпитку: як ВРП “звільняє” скандальних суддів від покарань

Дата: 14 Лютого 2020
A+ A- Підписатися

Наприкінці минулого та на початку поточного року Вища рада правосуддя проігнорувала інформацію щодо кричущих порушень з боку трьох суддів і замість покарання відправила їх на пенсію та нагородила почесними грамотами.

Про це у своєму блозі на сайті 24 каналу розповів адвокат та член Громадської ради доброчесності Роман Маселко

Одним із суддів, яких за кричущі порушення не покарала Вища рада правосуддя, став суддя Олевського районного суду Житомирської області Віктор Волощук. 49-річний суддя відомий тим, що у 2015 році на смерть на зустрічній смузі збив 21-річного мотоцикліста. Очевидці ДТП стверджують, що Волощук під час пригоди був напідпитку, водночас, за словами Маселка, є інформація про те, що суддя не вперше сідав за кермо п’яний. 

28 січня Вища рада правосуддя замість покарання відправила Волощука на пенсію, а у свій останній робочій день суддя встиг звільнити від покарання двох водіїв, які також сідали за кермо напідпитку. 

Наприкінці минулого року Вища рада правосуддя відправила у відставку суддю Олександра Стратовича, що відомий корупційним скандалом, на який звернуло увагу ДБР. Стратович разом з адвокатом та слідчим за хабарі повертали майно бурштинокопачам. 

Ще в грудні 2018 року Вища кваліфікаційна комісія визнала суддю таким, що не відповідає обійманій посаді, однак Вища рада правосуддя не звільняла Стратовича, а коли він сам подав заяву про відставку, то підтримала його прохання. Наостанок Стратовича нагородили почесною грамотою за значний вклад у зміцнення авторитету судової влади.

У січні поточного року ВРП також відправила у відставку з довічним грошовим утриманням суддю Лисичанського суду Луганської області Віталія Фастовця. У червні 2019 року він проходив оцінювання і Громадська рада доброчесності звернула увагу на його незаконне рішення про виправдання особи, яку звинувачували в сепаратизмі.

Водночас Фастовець не приховує своєї антиукраїнської позиції та називає в судових рішеннях українські території “поки що контрольованими Україною”. 

Нагадаємо, що нещодавно президент Зеленський призначив членкинею Вищої ради правосуддя суддю часів Януковича. 

Як відомо, наприкінці минулого року Зеленський запропонував своє бачення судової реформи, яку підтримали парламентарі. Однак документ дістав критичні відгуки в Раді Європи. ZMINA розповідала, у чому полягає суть змін, які пропонує гарант Конституції, та чому його ідеї критикують експерти. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter