Front Line Defenders засудила затримання кримського правозахисника Еміля Курбедінова за допис у телеграмі

Дата: 21 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

Правозахисна організація Front Line Defenders засудила затримання співробітниками незаконного “центру протидії екстремізму” в тимчасово окупованому Сімферополі адвоката Еміля Курбедінова.

Відповідну заяву ірландські правозахисники оприлюднили на своїй сторінці.

Еміль Курбедінов

Організація продовжує висловлювати стурбованість щодо практики російської влади використовувати “закони про цензуру” для переслідування правозахисників та адвокатів у Криму.

Front Line Defenders закликає окупаційну владу припинити адміністративне переслідування Курбедінова та покласти край дедалі більшій кількості “законів про цензуру” для придушення правозахисної діяльності на півострові.

Крім того, Росію закликали дотримуватися міжнародних зобов’язань у сфері прав людини та гарантувати правозахисникам у Криму право вести законну діяльність, не побоюючись репресій та будь-яких обмежень.

Еміль Курбедінов – адвокат-правозахисник. Він захищає кримських татар, яких окупаційна влада почала переслідувати з початку своєї військової операції із захоплення Кримського півострова. Юрист також намагається привернути увагу до порушень прав людини в Криму. Це третє адміністративне провадження з боку окупаційної влади на півострові. Адмінпротоколи правозахиснику вручали також 2017 та 2018 року.  

Напередодні співробітники незаконного “центру протидії екстремізму” затримали адвоката. На нього склали протокол за статтею “Зловживання свободою масової інформації” через пост про право на відстрочення від армії РФ для студентів.

За даними українського видання “Ґрати”, 23 січня “поліцейські” незаконного формування отримали повідомлення від Е. Р. Бєлялової про пост Курбедінова і за два дні організували перевірку. Ймовірно, як зазначають журналісти, йдеться про Еміне Рефатівну Бєлялову – керівницю євпаторійського відділення руху “Волонтери перемоги”.

Напередодні ZMINA повідомляла, що Рада адвокатів України відмовилася розглядати звернення голови правління ZMINA Тетяни Печончик про порушення з боку низки кримських адвокатів Правил адвокатської етики та не стала надавати оцінки їхнім діям. РАУ відклала розгляд звернення правозахисниці до завершення воєнного стану.
 
Як відомо, деякі кримські адвокати, співпрацюючи зі слідством ФСБ, не захищають своїх підзахисних, не звертають уваги на катування та погіршують їхнє становище. Водночас НААУ залишає їх чинними адвокатами України.
 
Така ситуація відбувається на тлі переслідувань у різних формах з боку окупаційної влади низки українських адвокатів у Криму, зокрема Лілі Гемеджи, Еміне Авамілєвої, Айдера Азаматова, Назіма Шейхмамбетова, Еміля Курбедінова. Їх поміщали під варту до ізолятора тимчасового тримання.
 
Із 2017 року громадська ініціатива “Кримська солідарність” задокументувала на українському півострові 15 випадків відкритого тиску окупантів на адвокатів через їхню професійну діяльність. Кримські адвокати пов’язують тиск “поліції” та “спецслужб” зі своєю професійною діяльністю.
 
 
Тетяна Печончик назвала рішення НААУ №96 про відкладення її звернення до завершення війни подвійними стандартами, оскільки орган адвокатського самоврядування анулював адвокатське свідоцтво Валентину Рибіну під час війни.
 
Правозахисна спільнота в Україні закликала напрацювати механізми, які дозволять належно реагувати залежно від того, чи адвокати в Криму сумлінно виконують свою роботу і захищають громадян або ж вони зрадили Україну і порушують правила адвокатської етики.
 
У грудні 2023 року учасники коаліції “Україна. П’ята ранку” до Дня адвокатури представили звіт “Переслідування і приниження: реалії адвокатів в окупованому Криму”.
 
НААУ не оприлюднювала жодних позицій щодо переслідувань українських адвокатів на півострові, попри те що це її обов’язок за міжнародними стандартами та законодавством України.
 
Раніше Рух “ЧЕСНО” оприлюднив матеріал, у якому описав значний вплив на НААУ з боку кума Володимира Путіна Віктора Медведчука. Адже цей орган адвокатського самоврядування очолює Лідія Ізовітова, яку називають соратницею та подругою Медведчука.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter