Ердоган погодився частково платити за російський газ у рублях
Президенти Росії та Туреччини Володимир Путін та Реджеп Таїп Ердоган під час чотиригодинних переговорах 5 вересняу Сочі домовилися про перехід на часткову оплату російського газу в рублях.
Про це журналістам повідомив віцепрем’єр Росії Алєксандр Новак, пише російський РБК.
“Ми переходимо поступово на оплату в національній валюті, частина поставок вже оплачуватиметься в російських рублях. Це справді новий етап, який відкриває нові можливості, у тому числі для розвитку наших грошово-фінансових відносин”, – розповів Новак журналістам.
За його словами, що під час переговорів були досягнуті “дуже важливі рішення, які виводять наші економічні відносини на новий рівень”. Зокрема Новак анонсував “домовленості” у фінансовій та банківській сфері.
Крім того, Путін з Ердоганом, за словами російського віцепрем’єр-міністра, “детально обговорили будівництво АЕС “Аккую” і “Турецький потік”.
Турецьке агентство Анадолу повідомило, що обидві сторони задекларували зближення у своїй стосунках. Росія та Туреччина домовилися розвивати довготермінову співпрацю у таких секторах, зокрема, як транспорт, торгівля, сільське господарство, промисловість, туризм та будівництво.
Напередодні The Washington Post повідомив, що на переговорах у Сочі в п’ятницю Путін мав просити Ердогана допомогти обійти санкції Заходу в енергетичному й фінансовому секторах.
За даними видання, Росія попрохала Туреччину дозволити їй купувати частки в турецьких нафтопереробних заводах, нафтових терміналах і резервуарах – це може дозволити Москві приховати походження нафти після набуття чинності нафтовим ембарго ЄС.
Росія також вимагає, щоб кілька державних турецьких банків відкрили кореспондентські рахунки для найбільших російських банків і щоб російським промисловим виробникам було дозволено працювати поза меж вільних економічних зон у Туреччині.
Нагадаємо, Російська Федерація під час повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населення, воєнними злочинами та злочинами проти людяності.
За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони, Кремль не збирається обмежувати свою військову агресію сходом і планує повне знищення України.
Із 24 лютого до 15 червня Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 4 452 випадки загибелі та 5 531 випадок поранень цивільного населення України після повномасштабного російського вторгнення. Серед загиблих – 1 712 чоловіків, 1 144 жінки, 107 дівчаток та 106 хлопчиків, а також 67 дітей та 1 316 дорослих, стать яких поки що невідома. Крім того, поранені 1 130 чоловіків, 785 жінок, 124 дівчинки, 163 хлопчики, а також 172 дитини та 3 157 дорослих, стать яких невідома. В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. За підрахунками Міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 8 мільйонів стали внутрішньо переміщеними особами.