Екоактивісти дійшли до Верховного Суду, щоб зупинити забудову гірського масиву Свидовець на Закарпатті

Дата: 30 Січня 2023
A+ A- Підписатися

Захисники гірського масиву Свидовець, що розташований на Закарпатті між річками Тересвою та Чорною Тисою, подали касаційну скаргу до Верховного Суду з вимогою скасувати постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 15 грудня 2022 року, якою затвердили детальний план територій для побудови на Свидовці гірськолижного курорту.

Про це повідомляє ініціативна група “Збережи Свидовець”.

Гірський масив Свидовець. Фото: Людмила Тягнирядно

За словами активістів, знищити планують 1400 гектарів українських Карпат. 

Верховний Суд просять залишити без змін рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 19 липня 2022 року. Позивачі вважають, що Восьмий апеляційний адміністративний суд неправильно застосував статтю 12 Закону “Про регулювання містобудівної діяльності”.

“Для певних територій Карпат мають розглядатися схеми планування території Карпатського регіону. Такі схеми є містобудівним документом вищого рівня. І він мав би бути затверджений до того, як було вирішено дозволити будувати курорт. Тобто детальний план з побудови курорту не міг бути прийнятий без схеми планування території Українських Карпат, наприклад, на рівні трьох областей. Однак апеляційний суд вирішив, що це не суттєве порушення”, – пояснюють вони.  

Крім того, суд у своєму рішенні процитував матеріали детального плану території, згідно з якими курорт “Свидовець” не розмішуватимуть на об’єктах природо-заповідного фонду, а до зони впливу комплексу не потраплять природоохоронні об’єкти.

Фото: Людмила Тягнирядно

“Однак доводів та доказів позивачів, які підтверджують абсолютно протилежні факти, суд не проаналізував. Ба більше, не вказав, чому не бере їх до уваги. Так, Апеляційний суд закрив очі на порушення процедури громадського обговорення. Детальний план території ніхто не бачив, лише в апеляції. За рік після його затвердження він з’явився в суді”, – додають активісти.

Раніше екозахисники почали збирати підписи під петицією про заборону забудови Свидовця, яку надішлють президенту, на адреси Кабміну і Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України.

Знищення масиву, як переконують активісти, призведе до помітної втрати водних ресурсів у басейні річки Тиса й до зростання загрози катастрофічних повеней, сума збитків від яких із 1998 року для держави вже становила щонайменше 1,281 мільярда гривень. 

Нагадаємо, що поширення знань про довкілля допоможе людству стримувати війни в майбутньому, вважають українські урядовці. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter