Добровільно до війська після СЗЧ повернулися понад 21 тисячу військових
З 29 листопада минулого року до 1 березня поточного до лав війська повернулися 21,1 тисячі українських військових, які самовільно покинули частину.
Про це розповіли в ДБР.

Відколи президент Володимир Зеленський підписав у 2022 році закон, що посилив відповідальність військових, суди не можуть призначати м’якіші покарання за самовільне залишення частини та дезертирство.
Критики ще під час ухвалення закону казали, що він може негативно вплинути на обороноздатність, бо відповідальність із вищого командування переклали на нижчий особовий склад. Детальніше про це можна почитати за посиланням.
У підсумку, коли проблема СЗЧ стала набувати великих масштабів, парламент декриміналізував такий злочин, якщо його вчинили вперше, а згодом дозволив військовим у першому СЗЧ самостійно повертатися до армії без рішення суду.
Добровільне повернення до війська дозволяло оперативно відновити виплати та пільги, а також доступ до матеріального забезпечення.
Відтепер для військових, які не повернулися в армію до 1 березня, механізм легалізації в підрозділі буде дещо іншим, нагадують у ДБР. Так, за СЗЧ, що триває до трьох днів, не відкриватимуть кримінальне провадження.
Якщо боєць чи бійчиня самовільно залиши частину вперше на довший термін, але хочуть повернутись, то суду, який розглядає їхню справу, скерують матеріали для звільнення від відповідальності. Детальніше за посиланням.
Нагадаємо, що торік в Україні з’явився військовий омбудсман, яким стала правозахисниця Ольга Решетилова. Менш ніж за місяць роботи вона отримала майже 4 тисячі звернень.
ZMINA детально розповідала все, що відомо про створення омбудсмана у війську.
Фотографія обкладинки: Anthony Borden