“Діти для Путіна”: команда The Kyiv Independent виграла головну американську нагороду для журналістів-розслідувачів

Дата: 07 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

Команда видання The Kyiv Independent отримала премію Investigative Reporters and Editors (IRE) 2023 року в категорії Video — Divison І за документальний фільм-розслідування Uprooted / “Діти для Путіна” про викрадення Росією українських дітей з Маріуполя.

Про це повідомила керівниця відділу розслідувань воєнних злочинів The Kyiv Independent Євгенія Моторевська.

IRE – головна американська нагорода для журналістів-розслідувачів, яку вручають з 1979 року за найбільш видатні роботи в цій сфері.

Моторевська назвала медійників, які входили до складу команди, що створила стрічку, зокрема, це Олеся Біда, Віталій Хавура, Костянтин Нечипоренко, Ліза Пирожкова.

Окремі вітання головред The Kyiv Independent адресувала Іванові Матковському – герою фільму, якого окупанти вивезли до Донецька і планували забрати до Росії, і який став другом команди.

Євгенія Моторевська. Джерело: фейсбук-сторінка журналістки

 

На сайті IRE зауважили, що фільм українських журналістів-розслідувачів “справив набагато більший емоційний вплив, ніж список імен і цифр чи розсіяні новини”.

Водночас члени журі зазначили, що стрічка, ймовірно, стане важливим свідченням після закінчення російсько-української війни.

Церемонія вручення нагороди відбудеться влітку 2024 року в Каліфорнії.

“На кількатисячну публіку, яка складатиметься з кращих світових журналістів, редакторів та експертів звучатиме Україна. Нагадування про війну та дикі злочини, які вчиняють росіяни на нашій землі. Власне, це те, заради чого ми працюємо”, – сказала вона.

Перший фільм-розслідування “Діти для Путіна” The Kyiv Independent презентував у липні 2023 року. Він розповідає про те, як російські окупанти систематично викрадають українських дітей з окупованих територій і вивозять їх до Росії, створивши для цього цілу інфраструктуру. Окупанти намагаються представити цей воєнний злочин як “прояв гуманізму”.

Під час розслідування українські журналісти опитали понад 40 людей із різних регіонів України та окупованих територій.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що стрічка The Kyiv Independent “Діти для Путіна” стала переможцем щорічного конкурсу Національного конкурсу журналістських розслідувань. Церемонія нагородження відбулася 7 грудня 2023 року в колишній приватній резиденції президента-втікача Віктора Януковича “Межигір’я”.

Журналісти ідентифікували групу дітей, яких минулого року навесні під виглядом оздоровлення депортували в Росію в пансіонат “Поляни”. Їх обіцяли повернути через місяць, але насправді віддали під опіку в російські сімʼї.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter