Директора холдингу “1+1 медіа” номінували на антипремію “Будяк року-2015”

Дата: 08 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

Директора холдингу “1+1 медіа” Олександра Ткаченка номінували на антипремію “Будяк року-2015”.

Про це повідомляє сторінка Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ).

Олександра Ткаченка номінували “через придушення свободи вираження, що полягали у неправомірній забороні виходу в ефір телевізійної програми “Шустер LIVE”.

Гендиректор здивувався такому повороту подій і написав листа УГСПЛ, у якому він заперечує, що у знятті з ефіру каналу “1+1” програми “Шустер live” присутні ознаки придушення свободи слова.

“Спочатку сприйняв це за невдалий жарт. Адже на відміну від багатьох конкурентів, “1+1 медіа”, так само як і власник групи (бізнесмен Ігор Коломойський – ред.), неоднаразово не тільки заявляли про невтручання у редакційну політику новин, але й наочно продемонстрували свою неупередженість у висвітленні подій Революціі гідності та активно протистояли російській пропагандистській експансії в Україні. Окремо, варто зазначити, що свобода слова та дотримання журналістських стандартів є серед основних цінностей нашого коллективу”, – написав голові УГСПЛ Миколі Козирєву гендиректор “1+1 медіа”.

Ткаченко запевняє, що телеканал мав виключно добропорядні наміри у питанні співпраці з програмою Шустера. Як свідчення цього, він наводить передоплату кількох випусків програми.

“Ми сподівались на взаєморозуміння та ділову порядність, тому перший випуск вийшов в ефір без підписання відповідного контракту. На жаль, певні пункти контракту, в тому числі і фінансові, не були погоджені іншою стороною. З огляду на це, проект не вийшов в ефір. Не зважаючи на це, певний період часу ми намагалися дійти порозуміння щодо принципових фінансових питань та питань, що пов’язані з журналістською етикою та неприпустимості політичних замовлень в ефірі каналу. Таке порозуміння не було можливим, через це співпрацю було припинено”, – написав він у листі до голові УГСПЛ.

Як повідомлялось раніше, ток-шоу “Шустер live” транслювалось в ефірі телеканалу “1+1” із 4 вересня. Після того, як в ефір вийшло два випуски програми, 18 вересня глядачі не побачили її. Адміністрація “1+1” переконувала, що вирішила перенести ефір “Шустер live”.

Натомість близько 20:30 телеканал “112 Україна” розпочав трансляцію програми. Її ведучий Савік Шустер повідомив, що “1+1” зняв “Шустер live” за дві хвилини до ефіру. Він також припустив, що зняття з ефіру програми сталось через домовленості між власником каналу та Адміністрацією президента.

“Сашо Ткаченко, ти колега-журналіст, я не ваш раб. Я не якесь лайно в ваших руках. І частіше дивіться в дзеркало. Може там ви побачите більше правди”, – заявив тоді телеведучий.

Прес-секретар Порошенка Святослав Цеголко заперечував причетність Адміністрації до цього. 

Антипремія “Будяк року-2015” присуджується за брутальне порушення прав людини в Україні. До списку номінантів потрапили: прокуратура Миколаївської області; полковник Віктор Бугира; народний депутат Костянтин Матейченко (за найнебезпечнішу законодавчу ініціативу в галузі прав людини, що проявилось в поданні до парламенту законопроекту №2225, згідно з яким може бути запроваджена кримінальна відповідальність за критику влади); прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк; суддя Солом’янського районного суду Києва Олександр Бобровник; президент України Петро Порошенко та голова Верховної Ради України Володимир Гройсман; Генеральний прокурор України; Міністерство соціальної політики, Міністерство охорони здоров’я; Центральна виборча комісія України та Національний банк України. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter